Kokie nėra diabetinės periferinės neuropatijos gydymo būdai?

Pagrindinės ligos gydymas

Pagal Mayoclinic.com periferinė neuropatija yra sąlytis, dėl kurio atsiranda tirpimas, dilgčiojimas, skausmas, silpnumas ir kitos sunkinančios pojūtės rankose ir kojose. Periferinė neuropatija atsiranda dėl nervų pažeidimo, nesvarbu, ar tai yra sisteminės ligos, traumos, vitaminų lygio sutrikimai, infekcijos ar toksinų poveikis. Nors šie rizikos veiksniai gali sukelti periferinę neuropatiją, dažniausiai yra diabetas. Gydymas reikalauja nuodugniai įvertinti paciento rizikos veiksnius, kad būtų galima nustatyti tinkamą gydymo planą.

Vaistiniai preparatai

MedlinePlus teigimu, pagrindinė liga, kuri sukelia periferinę neuropatiją, turėtų būti pirmasis gydymo plano žingsnis. Gydant ligas, tokias kaip diabetas, Guillain-Barre sindromas, reumatoidinis artritas, sarkokoidozė ar kitos pagrindinės ligos, bus išvengta tolesnių nervų pažeidimų ir tam tikrais atvejais sugeria nervus. Jei pacientas nežino apie pagrindines ligas, kurios sukelia periferinę neuropatiją, jis turėtų būti tikras, kad jo gydytojas žinotų kitus nenormalius simptomus, kuriuos jis patiria. Tokiu atveju gydytojas gali atlikti kraujo tyrimus arba atlikti kitus diagnostinius tyrimus Ar pagrindinė liga sukelia periferinę neuropatiją. Jei testas tampa teigiamas, gydytojas gydys pagrindinę ligą, kad sumažintų periferinio neuropatijos simptomus.

Fizinė terapija

Pasak MayoClinic.com, periferinę neuropatiją galima gydyti įvairiais vaistais. Pirmasis vaistų tipas, vartojamas lengviems simptomams gydyti, yra neatsirado skausmo vaistai. Sunkesniais atvejais gydytojas gali skirti opiatus ar kitus narkotinius preparatus. Kitos galimybės apima vaistus nuo traukulių, kurie taip pat gali padėti gydyti periferinio neuropatijos simptomus. Nors veiksmingi, gydytojai nežino, kaip šie vaistai padeda susilpninti nervinius simptomus. Be skausmo malšinančių ir prieštraukulinių vaistų, gydytojas gali skirti lidakaino pleistrai arba antidepresantai simptomams palengvinti. Todėl prieš tęsiant, pacientai turėtų kruopščiai aptarti gydymo galimybes su gydytoju.

Fizioterapija gali būti naudinga gydant periferinės neuropatijos simptomus. Fizinis terapeutas išmokys paciento pratimus ir naudos tam tikras sąlygas, kad padėtų pagerinti simptomus, padidintų raumenų jėgą ir pagerintų kontrolę. Remiantis “MedLine Plus”, fizioterapeutas taip pat gali rekomenduoti specialias petnešines ar liemenes, kurios gali pagerinti judumą ir gebėjimą naudoti paveiktą koją. Todėl, norint gauti maksimalią periferinės neuropatijos naudą, pacientas turi būti tikras, kad dalyvautų visuose fizinės terapijos seansuose.