Kokie produktai yra citrinų rūgšties?

Konservuoti maisto produktai

Citrinos rūgštis natūraliai atsiranda citrusų vaisiuose, pavyzdžiui, apelsiniuose, greipfrutuose, citrinose ir lazėse, taip pat kitų rūšių vaisiais, įskaitant ananasus ir pomidorus. Citrinų rūgštis dažnai pridedama prie produktų, kad jie skonio rūgštus, fermentuotų arba išsaugotų. Jei turite netoleranciją ar citrinų rūgšties alergiją, naudinga žinoti keletą labiausiai paplitusių produktų, kurių sudėtyje yra jo, kad galėtumėte išvengti jų, kaip jūs dirbate, kad sumažintumėte šios rūgšties suvartojimą.

Nealkoholiniai gėrimai

Daugelyje konservuotų maisto produktų yra pridėta citrinų rūgšties, nes tai padeda išplėsti produkto galiojimo laiką ir pagerinti skonį, teigia “Natural Canning Resource Book” autorius: “Lauko konservavimo su vietiniu būdu auginamų, tvariai gaminamų produktų vadovas”, autorius Lisa Rayner. Ir sąžiningos prekybos maisto produktai. ” Rayner priduria, kad citrinų rūgštis padeda pagerinti jūsų konservuotų produktų saugumą, užkertant kelią bakterijoms augti maiste, taip pat sumažinti galimybę sugadinti produktą prieš atidarant ar vartojant. Jei galite įsigyti savo maisto produktų, turėtumėte pridėti citrinų rūgštį, kad galėtumėte pratęsti laiką, per kurį jūsų maistas bus saugus valgyti.

Vynas

Staigus įkandimas, kurį dažnai gaunate iš gaiviųjų gėrimų, dažnai yra dėl citrinų rūgšties pridėjimo. Dažniausi gaivieji gėrimai, kuriuose yra citrinų rūgšties, yra vaisių aromatizuoti, praneša David P. Steen ir P. R. Ashurst, “Gazuoti gaivieji gėrimai: kompozicija ir gamyba” autoriai. Citrinų rūgštis papildo daugumos vaisių ir vaisių kvapiųjų medžiagų skonį ir padeda išplėsti gaiviųjų gėrimų tinkamumo laiką. Jei negalite arba nenorite vartoti citrinų rūgšties, būtinai perskaitykite ingredientų etiketes ant mėgstamų saldiklių produktų, kad įsitikintumėte, jog pasirinksite tą, kuriame nėra šios rūgšties.

Citrinų rūgšties, įdėtos į vyną, kiekis padeda nustatyti kokybę ir skonį, praneša Jan Farkas, “Vyno technologijos ir biochemijos” autorius. Nors citrinų rūgštis padeda išsaugoti konservuotą maistą ir gaiviuosius gėrimus, tai nėra naudinga vynui. Kuo daugiau citrinų rūgšties pridėta prie vyno, tuo trumpesnį laiką jūs turite gerti, kol jis pradeda skonio rūgštus ir rūgštus. Jei pasirinksite vyną, kuriame yra citrinų rūgšties, būtinai gerkite, jei greičiau įsitikinkite, kad vis dar galite mėgautis geriausiu degustaujančiu vynu.