Kokie vitaminai yra geltonajame pipirai?

Vitaminas A

Geltonieji pipirai yra ne tik skanūs, jie taip pat tinka jums. Vartojant tik vieną geltonąjį pipirą, organizmas gauna 7 procentus rekomenduojamo vitamino A, 15 procentų vitamino B6, 568 procentų vitamino C ir 500 procentų kalio. Tai reiškia, kad net jei valgysite tik keletą pipirų gabalėlių, vis tiek aprūpinsi savo kūną maistingais ir naudingais užkandžiais.

Kalis

Vitaminas A yra riebaluose tirpus vitaminas, kuris padeda akims prisitaikyti prie šviesos ir suteikia aiškias, drėgnas akis. Ji taip pat apsaugo odą nuo drėgmės ir elastingumo ir veikia kaip antioksidantas, apsaugantis nuo laisvųjų radikalų nuo kenksmingų audinių organizme. Kadangi vitaminas A yra tirpus riebaluose, jis ilgiau laikomas organizme negu vandenyje tirpių vitaminų, pavyzdžiui, vitamino C. Galima vartoti per daug vitamino A, taigi, jei jau vartojate vitamino A priedą , Vengti valgyti per daug maisto produktų, kurių sudėtyje yra vitamino A. Kadangi geltonajame pipirai yra tik 7 proc. Paros rekomenduojamos vitamino A dozės, tačiau valgyti geltonos spalvos paprikos krūva nesukels vitamino A toksiškumo.

Vitaminas B6

Kalis yra vitaminas, reguliuojantis kraujospūdį, kontroliuojantis raumenų ir nervų funkciją. Kalis ypač svarbus sportininkams, kurie praleidžia prakaitavimą ir praranda didelį kalio kiekį. Kalio trūkumo simptomai yra raumenų mėšlungis ir nereguliarus širdies ritmas.

Vitamino C

Vitaminas B6 padeda organizmo fermentams tinkamai veikti. Vitaminas B6 yra daugelyje vaisių ir daržovių, įskaitant bananus, arbūzus ir geltonus pipirai, dauguma žmonių, kurie reguliariai valgo vaisius ir daržoves, netaps vitamino B6 trūkumo. Nors nėra moksliškai įrodyta, kad išgydyti visus negalavimus, vitaminas B6 rekomenduojamas artritui, imuninės sistemos sveikatai, modų sutrikimams ir patinimui.

Vitaminas C yra vandenyje tirpus vitaminas, kurio reikia organizmui kurti kaulus, raumenis, kremzlę ir kraujagysles. Tai taip pat leidžia geležį įsiskverbti į kūną. Be vitamino C, kūnas nesugebės atsistatyti, sukeldamas lervą, galinčią sukelti mirtį. Paprastai vitamino C perdozavimas neatsiranda, nes vandenyje tirpus vitaminas gali greitai išplisti iš sistemos. Todėl geltonieji pipirai, kurių sudėtyje yra daugiau kaip 500 procentų rekomenduojamos dienos vitamino C, dėl šios priežasties nėra pavojingos.