Kas sukelia per daug testosterono?

Apžvalga

Testosteronas yra hormonas, vadinamas androgenu, kuris yra vyriškos ir moteriškos lyties organuose. Pasak “National Institutes of Health”, normalus testosterono kiekis yra nuo 30 iki 95 ng / dL, arba nanogramų už deciiterį, moterims ir nuo 300 iki 1200 ng / dL vyrų. Lygiai, viršijantys šiuos intervalus, reiškia, kad jūsų kūnas gamina per daug hormono, būklės, kurią sukelia įvairūs galimi veiksniai.

Antinksčių sutrikimai

Sutrikimai, susiję su antinksčiais – mažais organais, esančiais virš inkstų, gali sukelti jūsų organizme per daug testosterono. Įgimta antinksčių hiperplazija yra sąlyga, kad esate gimęs ir gali būti perduodamas per šeimas. Žmonės su įgimta antinksčių hiperplazija nepakanka kortizolio ir aldesterono, kaip teigia “NIH” “MedlinePlus” tarnyba. Kai jūsų kūnas negali pagaminti kitų hormonų, jis sukuria daugiau testosterono, nei reikia. Augalai, augantys ant antinksčių, taip pat gali sukelti aukštą testosterono lygį, augimas sukelia liauką išskirti papildomus vyrų hormonų kiekius.

Vėžys

Amerikos asociacija klinikinės chemijos klausimais (AACC) paaiškina, kad kai kurie vėžio tipai gali sukurti netolygius testosterono kiekius jūsų kūne. Augliai, kurie atsiranda organuose, kurie reguliuoja hormonus ir jų procesus, tokius kaip antinksčiai, kiaušidės ar sėklidės, visais atvejais gali sukelti daugiau testosterono nei reikalauja jūsų kūnas.

PCOS

PCOS arba policistinių kiaušidžių sindromas yra moterų sveikatos būklė, kuri gali būti moteriško didelio testosterono lygio priežastis ir poveikis. Visų moterų hormonų (estrogeno ir progesterono) disbalansas gali sukelti jos organizme per daug testosterono, lyginant su kitais hormonais. Dėl padidėjusios androgenų ar vyriškų hormonų koncentracijos kai kuriose moteryse gali atsirasti menstruacijų pažeidimų ir nevaisingumo, be to, dėl padidėjusio testosterono koncentracijos vyrams būdingos daugiau veido veido plaukų ir gilesnių balsų.

Ankstyvuoju lytiniu laikotarpiu

Paskubimas brendimo anksčiau nei įprastai gali sukelti berniuką, turinčio per daug testosterono. MedlinePlus teigimu, brendimas laikomas anksti ar ankstyvuoju, kai berniukas vystosi gaktos, raumenų ir veido plaukus, taip pat pastebimai padidina lytinių organų skaičių ir gilina kraują anksčiau nei pasiekia savo devintąjį gimtadienį. Kai kuriais atvejais ankstyvoji brendimas gali būti siejamas su antinksčių sutrikimais ar kitokiais navikų tipais, o tai paaiškina didesnį nei normalaus testosterono kiekį. Kai kuriais atvejais šių ankstyvųjų fizinių pokyčių priežastis nėra žinoma.

Pagal neteisėtus narkotikus ar anabolinius steroidus, naudojamus ne medicinos reikmėms, taip pat vartojant receptinius vaistus medicininiu požiūriu pagrįstomis sąlygomis, pagal AACC galite sukelti per daug testosterono. Moterys, vartojančios klomifeną, skatina ovuliaciją arba vartoja estrogeno atsarginę hormonų terapiją, gali patirti didesnį testosterono kiekį. Vyrai ir moterys, vartojantys prieštraukulinius vaistus ar barbituratus, taip pat gali patirti per daug testosterono.

Narkotikų vartojimas