Kas sukelia raukšles aplink burną?

Apžvalga

Su visais darbais kiekvieną dieną jūsų burnoje atliekama šypsena, kalbėjimas, valgymas, nuliūdimas ir bučiavosi tik pradedantiesiems. Nenuostabu, kad subtilus oda aplink burną dažnai yra viena iš pirmųjų vietų jūsų veidui, rodanti Senėjimas. Nors raukšlės yra neišvengiama vyresnio amžiaus dalis, galite sumažinti jų išvaizdą ir sulėtinti jų pažangą žinodami, kas juos sukelia.

Kaltė jį ant saulės

Spalvingas laikas saulėje yra viena iš pagrindinių raukšlių prie burnos ir visur kitur priežasčių. Saulės ultravioletinė spinduliuotė skleidžia kolageną, kuris suteikia odai tvirtą struktūrą ir mažina elastiną, kuris padeda jūsų odai sugrįžti į savo pradinę formą, kai ji buvo ištempiama, teigia Cleveland Clinic. Galite apsaugoti savo burną nuo raukšlių, dėvėdamas ant lūpų esantį apsaugos nuo saulės, lūpų balzamą su apsauga nuo saulės ar drėkinančią priemonę su apsauga nuo saulės ant lūpų ir aplink juos.

Rūkymas sulėtina kolageno gamybą

Pasak “Cleveland” klinikos, dūmai lėtina jūsų organizmo kolageno gamybą, o vidiniai odos sluoksniai, kurie gali sukelti raukšles, lieka įtrūkimų. Kadangi jūsų burna yra vietoje išeinančių cigarečių dūmų, jautri oda aplink burną ir lūpas yra ypač linkusi su rūkymu susijusio kolageno pablogėjimo. Rudos įprastos burnos judesys taip pat gali sukelti raukšles laikui bėgant, o tai reiškia, kad rūkymas yra ne tik naudingas jūsų sveikatai, bet ir mažina senėjimo poveikį.

“Purvimas” ir “Puckering” gali sukelti raukšles

“Spa” žurnale paskelbtame straipsnyje Gunilla Eisenberga, veido ir San Francisko “Gunilla Skin Butik” savininkė, geria iš vandens butelių ir kitų talpyklų, reikalaujančių, kad jūsų rankos uždarytų. Perėjimas prie plasto stiklo ar buteliuko gali sulėtinti raukšlių procesą.

Gum-Chewing Woes

Pagal žurnalą, paskelbtą “NBCNews.com”, “Kramtomoji guma gali padidinti raukšles”, – sako Omaha, Neb. Pagrįstas dermatologas ir chirurgas Joel Schlessinger, M.D. Schlessingeris teorizuoja, kad pakartotinis kramtymo judesys yra atsakingas už burnos raukšlių susidarymą daugeliui jo kramtomosios gumos pacientų.