Kokias smegenų dalis veikia marihuanos vartojimas?

Labai paveiktos smegenų dalys

Marihuana yra augalų, turinčių psichoaktyvių (proto keitimo) savybių, nukreiptų į centrinę nervų sistemą ir keičia smegenų gebėjimą bendrauti tarp neuronų, kuri yra kūno informacijos apdorojimo sistema. Nors marihuana kilęs iš natūralaus augalo šaltinio, vaisto veiksmingumas ženkliai pakeičia įprastą smegenų funkciją. Tetrahidrokanabinolis (THC) yra aktyvus marihuanos ingredientas, kuris labai veikia smegenų smegenų srities smegenėlę, hipokampą, smegenų žievę, branduolį akumbenus ir bazines ganglijas. THC taip pat vidutiniškai veikia hipotalamą, migdolą ir smegenų kamieną.

Smarkiai paveiktos smegenų dalys

THC marihuanoje priskiriama natūraliai gaminamiems kanabinoidų receptoriams smegenyse ir keičia, kaip šie receptoriai apdoroja informaciją. Natūralūs reguliavimo mechanizmai tampa užblokuoti ir sukelia chemikalų perpildymą, dėl kurio sutrinka normalių smegenų funkcionavimas. Sritys, kuriose narkotikas labai paveikė, yra smegenėlė ir bazinės ganglijos. Šios sritys yra atsakingos už judėjimą, koordinavimą, pusiausvyrą ir kūno kontrolę. Kognityvinė sistema, įskaitant hipokampą ir smegenų žievę, yra už mokymąsi, atmintį ir mąstymą atsakingos sritys. Kognityvios funkcijos yra perkraunamos THC marihuanos vartojimo metu ir sukuria netikėtą mąstymo procesą, laiko uždelsimą ir atminties praradimą. Moksliniai tyrimai taip pat rodo, kad ilgainiui šios smegenų sritys veikia ilgą laiką, kai marihuaną vartoja reguliariai.

Smegenų neurotransmiteriai paveikti

Marihuanos vartojimas keičia emocijas, atsako laiką, susierzinimą ir skausmo suvokimą. Priklausomai nuo naudojamo kiekio, THC gali modifikuoti hipotalamino gebėjimą reguliuoti kūno funkcijas, tokias kaip temperatūra ir reprodukcinė funkcija. Amygdalos yra smegenų regionas, atsakingas už emocinį atsaką; kai kas nors apsinuodijęs marihuana, ši smegenų sritis linkusi rodyti lėtas ar švelnesnes reakcijas į situacijas, kurios paprastai gali sukelti baimę ar sužadinimo. Smegenų receptoriai taip pat pasikeičia vartojant marihuaną. Daugeliu atvejų tai gali būti laikoma teigiama marihuanos funkcija, tačiau ji taip pat gali būti nesveika, nes organizmas nebus reaguoti į skausmą, kaip turėtų, norint pasitraukti iš skausmą stimuliuojančio šaltinio.

Kanabinoidinius receptorius aktyvuoja neurotransmiteriai smegenyse. Natūraliai pasitaikantys kanabinoidai, vadinami endokanabinoidiniais ligandais, apima anandamidą, 2-arachidonil glicerolį, N-arachidonoyl-dopaminą ir virohaminą. Šie kanabinoidai yra panašūs cheminės sudėties veikliųjų sudedamųjų dalių marihuanos. Tačiau, kai kartu su THC naudojamas marihuanas, natūralūs neurotransmiteriai neveikia tokio paties pajėgumo ir negali pateikti teisingos informacijos įvairioms smegenų sritims, kad organizmas normaliai reaguotų į smegenų komandas. Poveikis marihuanos vartojimui smegenyse yra sudėtingas, tačiau reikšmingas procesas, kuris galiausiai pakeičia smegenų ir kūno veikimą žmonėms laikui bėgant.