Kokie vaistai yra ištirti šlapimo tyrimuose?

Apžvalga

Atliekant šlapimo tyrimą, atliekamas išsamus šlapimo tyrimas, naudojamas nustatant ir išmatuojant junginius, kurie patenka per šlapimą. “Mayo Clinic” paaiškina, kad dėl piktnaudžiavimo narkotikais, keliančios rimtą medicininę ir socialinę problemą, narkotikų testavimo priemonės padeda teikti tikslią informaciją apie medicininę priežiūrą. Uranizaciją taip pat dažnai naudoja darbdaviai, norėdami nustatyti potencialių samdomų darbuotojų tinkamumą. Viskonsino medicinos koledžas nurodo, kad du šlapimo tyrimo būdai yra atrankinis testas ir patvirtinamasis testas. Šlapimo skenavimo tyrimai dėl vaistų ar metabolitų buvimo. Kartotinis testas yra būtinas, kai įtariama, kad narkotikas yra įtariamas, tačiau nėra atskiro šlapimo tyrimo. Papildomas šlapimo įvertinimas atliekamas dujų chromatografijos būdu, kad būtų galima identifikuoti medžiagą.

Opioidai

Teisėti opioidai yra skirti kaip skausmą mažinantys vaistai įvairiausioms sveikatos būklėms. Opiatų tyrimai, atliekami su urinu, yra platesnė narkotinių medžiagų kategorija, įskaitant sintetinę vaisto formą, vadinamą opioidais. Tokie narkotikai kaip kodeinas, oksikodonas ir morfinas yra receptiniai opioidai, o heroinas yra neteisėtas opioidas. Pasak “Mayo Clinic”, šiais vaistais atliekama šlapimo tyrimo metu teigiamų ekranų, tačiau norint atskirti konkretų vaistą dėl metabolitų panašumo, kuris nėra paaiškintas paprastu tikrinimu, reikalingas patvirtinantis tyrimas. Opioidai gali būti aptikti atliekant šlapimo tyrimą iki trijų dienų po vartojimo nutraukimo.

Kanabinoidai

Kanabinoidai yra neteisėti ir kontroliuojamos medžiagos, paprastai vadinamos marihuana. Kanapių tuberozės tyrimai, siekiant nustatyti, ar jie yra. Viskonsino medicinos koledžas paaiškina, kad specifinis ingredientas, išbandytas šlapime, yra tetrahidrokanabinolis. Vienintelis atranka nedaro skirtumo tarp marihuanos ir sintetinio ir teisinio kanabinoido, vadinamo dronabinolio, versijos. MedlinePlus pastebi, kad tetrahidrokanabinolis yra aptiktas šlapime iki 11 savaičių po vartojimo, nuosekliai vartojantiems vaistą.

Kokainas

Kokainas yra neteisėtas centrinės nervų sistemos stimuliatorius, dažnai tiriamas narkotikų ekrane. Kokainas ruošiamas nosies milteliais, rūkytas kaip krekas arba ištirpsta injekciniame skystyje. Nepriklausomai nuo to, kokia yra šio vaisto forma, ji nustatoma atliekant šlapimo tyrimą. MedlinePlus duomenimis, priklausomai nuo vartojimo nuoseklumo, kokainas lieka organizme bet kur nuo dviejų dienų iki 22 dienų po nutraukimo.

Amfetaminai

Amfetamino atranka apima išvestinius metamfetaminus ir ekstazį. Receptiniai vaistiniai preparatai, kurie gali testuoti teigiamą amfetaminą, apima tam tikrus psichinius vaistus, tokius kaip dekstroamphetaminas ar d-amfetaminas. “Mayo Clinic” nurodo, kad norint atskirti metabolitus, norint nustatyti amfetamino, esančio šlapimo tyrime, reikia patvirtinamojo testo. Amfetaminai paprastai praeina per 48 valandas, kol jie išeina iš organizmo po naudojimo nutraukimo.

Narkotikų fenciklidinas arba PCP yra įtrauktas į šlapimo tyrimą, nes JAV Teisingumo departamento ataskaita dėl padidėjusio vaisto vartojimo jaunų suaugusiųjų. PCP galima aptikti iki aštuonių dienų po naudojimo nutraukimo. Šlapimo tyrimas taip pat gali nustatyti benzodiazepinų ir barbitūratų buvimą. Abu yra kaip teisiniai nurodymai, tačiau kiekvienas turi didelį polinkį neteisėtai naudoti.

Papildomi vaistai