Kokie yra ekstensorinio sausgyslių gydymas?

Poilsio

Maži raumenys, nusileidę kojos priekyje po keliu, yra žinomi kaip “Extensor” raumenys. Dvigubi šios grupės raumenys yra prailgintojo haliucido longus arba EHL ir Extensor digitorum longus arba EDL, jų sausgysliai kerta kulkšnį ir įkišti į pirštus. Kartu ištiesiančios raumenys nudeda pirštais ir pakelia link blauzdos, tiesiogiai priešinasi didesniam blauzdos raumenims, kurie nukreipia pirštą. Pasak Mayo klinikos, tendonitas atsiranda, kai sausgyslės ar panašūs į virvelę raumens į kaulus įtvirtinimai ir sudirginimas, dažniausiai dėl per didelio naudojimo.

Masažas

Pasak “Ramamurti ortopedijos pirminėje medicinoje”, bet kurio tendonito gydymas turėtų prasidėti poilsio laikotarpiu, kuo labiau atstatyti nukentėjusį pėdą ir išvengti veiklos, kuri įtakoja ekstensorio sausgysles, pvz., Važiavimą kalnuose ir laiptų alpinizmą. Mayo klinika siūlo ledo ir NVNU, kurie padeda sumažinti patinimą. Norint gauti geriausius rezultatus, ledas turi būti dedamas ant kojos virš kulkšnių ties sausgyslių sudirginimo vietoje ir naudojamas keletą kartų per dieną.

Tempimas ir stiprinimas

Remiantis Carolyn Kiser ir Lynn Allen Colby “Therapeutic Exercise: Foundations and Techniques”, masažas gali atlikti svarbų vaidmenį gydant uždegimus minkštuosius audinius, pavyzdžiui, sausgyslių. Kai sausgyslės vis dar yra švelnus, nurodomas švelnus masažas, siekiant sumažinti vietinį pėdos patinimą. Kadangi tolerancija didėja, kryžminis trinties masažas gali užkirsti kelią randų sukibimui, kuris vėliau gali žymiai sumažinti judesį.

Ortodontai

Podiatrijos tinklas nurodo, kad tvirti blauzdikaulio raumenys yra viena iš pagrindinių ekstensorinio sausgyslių priežasčių. Nors tvirti veršeliai yra įprasti sportininkams, pavyzdžiui, bėgikams, reguliarūs tempimai padeda sukurti lankstumą ir išvengti dirginimo suspaudimo sausgyslių. Sienelės plečiasi dideliems šonkaulių raumenims ir žingsniai tęsiasi, kad mažesnės plekšnės raumenys paprastai gerai veikia. Pasibaigus pradiniam dirginimui ir skausmui, pasireiškia laipsniškas ekstensoriaus raumenų stiprinimas.

Chirurgija

Kartais ekstensorinį tendonitą gali sukelti plokščia puse, sąlyga, kuri atsiranda, kai patenka įprasta pėdos arka. Kai taip atsitinka, kojomis atliekant veiklą papildomai įtempiami pleišto raumenys. Tokiais atvejais Podiatrijos tinklas siūlo naudoti batų įdėklus ar ortotikus, kad būtų ištaisyta plokščia arka ir atkurta normalioji biomechanika pėdai ir kojoms.

Kai ekstensorinio sausgyslių atvejai išnyksta su poilsiu, gali prireikti ne konservatyvių priemonių. Dažniausiai steroidų injekcija į sausgyslės apvalkalą. Nors tai gali sušvelninti patinimą, pagal “Ramamurti ortopediją pirminėje medicinoje” atsargiai reikia išvengti sausgyslių plyšimo.