Kokie yra kojos ant kojų gydymas?

Nustatykite priežastis

Kukurūzai iš tikrųjų yra kumeliukai, kurie vystosi ant kojų dėl dėvėtų batų slėgio ar padidėjusios trinties. Atsakant į šią trintį, oda susitrenkia kaip gynybinis mechanizmas, tačiau ši kietėjusi oda gali tapti skausminga. Kukurūzai dažnai pasitaiko už mažo piršto lauko, kur jis trina prieš batus. Tačiau jis taip pat gali atsirasti viršuje arba net tarp pirštų.

Užsegimas

Svarbu nustatyti trintį ar slėgį. Galbūt problema kelia naujų batų pora arba galbūt kojinių ir batų derinys. Pasak podiatrų, esančių epodiatry.com, svarbiausias gydymas yra trinties šaltinio šalinimas. Net jei kukurūzai pašalinami iš kitų būdų, jis grąžinamas, jei šaltinis nėra identifikuotas.

Pašalinti odą

Mažos padėkliukus, pagamintus kukurūzų minkštinimui, galima įsigyti vaistinėse. Šios spurgos formos antklodės yra naudojamos ant kukurūzų, kad būtų apsaugota nuo slėgio ir trinties. Tai dažnai leidžia sušvelninti skausmą ir suteikia kukurūzų laiko susitraukti, paaiškina Mayo klinika.

Apipjaustymas

Minkštimas paveiktoje kojoje šiltu vandeniu, kad sušvelnintumėte stora oda, o po oda nuplaunate plovimo skudurėlę arba pemzos akmenį – tai vienas gydymas. Tai yra laipsniškas procesas, nes vienu metu reikia pašalinti tik nedidelį odos kiekį. Rezultatai matyti gali užtrukti savaitę ar dvi.

Salicilo rūgštis

Jei kitomis priemonėmis nepasiekiamas didelis poveikis, gydytojas gali pasirinkti nupjauti kukurūzus skalpeliu. Antibiotikinis tepalas gali būti naudojamas užkertant kelią infekcijai, o kojų pirštai, kai jie gydomi.

Salicilo rūgštis kartais naudojama kartu su užpildu ar apipjaustymu. Tai dažnai parduodama kartu su kukurūzų trinkelėmis ir naudojama kaip nedidelis lipni diskas kukurūzų viršuje. Per 24-48 valandas grūdinta oda bus minkšta ir lengvai nulupta.

Tie, kurie turi pėdų deformacijas, pvz., Plaktukų pirštus ir kaktusai, labiau linkę į pernelyg didelį slėgį ir trintį nuo batų. Jei viena iš šių priežasčių yra pagrindinė priežastis, svarbu spręsti šią problemą su gydytoju.

“Mayo Clinic” rekomenduoja, kad diabetu sergantiems asmenims visada turėtų pasikalbėti su savo gydytoju, jei jie kojų skausmą. Jei įtariama infekcija, tai geriausia pamatyti gydytoją.

Rizikos veiksniai

Kiti svarstymai