Kokie yra LDL ir HDL cholesterolio šaltiniai?

Apžvalga

Cholesterolis yra pagamintas iš kepenų pakankamu kiekiu tiekti visą savo kūno reikia apsaugoti nervus, gaminti tam tikrų hormonų ir padaryti ląstelių audinius. Papildomo cholesterolio šaltinis yra maistas, kurį valgote. Dviejų cholesterolio tipų yra LDL ar mažo tankio lipoproteinų, DTL arba didelio tankio lipoproteinų. Nors jūsų organizmui reikia tam tikro kiekio cholesterolio, padidėjęs bendras cholesterolio kiekis gali sukelti širdies ligų pavojų.

Trans-riebalų

Trans riebalai nesveiko poveikio jūsų cholesterolio kiekiui mažindami DTL ar gerą cholesterolio kiekį, didindami MTL ar blogą cholesterolio kiekį. Širdies ligų vystymosi rizika padidėja, kai dietos yra didelės trans-riebalų. Pasak Merilendo universiteto Merilendo medicinos centro, mažai trans-riebalų yra rasta iš jautienos ir pieno produktų, apie 80 procentų trans-riebalų amerikietiškoje mityboje yra gamykloje pagamintas, iš dalies hidrintas augalinis aliejus. Trans riebalai yra greitas maistas, bulvių traškučiai, slapukai, mikrobangų kumpis, apledėjimas, pipirai, konservuoti sausainiai ir krekeriai. Sumažinkite trans-riebalų suvartojimą, išvengdami labai perdirbtų maisto produktų ir valgydami daugiau namų ruoštų receptų su vaisiais, daržovėmis ir liesos mėsos.

Sotusis riebalai

Druskos riebalai yra didžiausia mitybos priežastis, dėl kurios yra didelis MTL lygis, praneša “MedlinePlus”. Sočiųjų riebalų šaltiniai yra gyvūniniai produktai – sveikas pienas, sviestas, grietinėlė, ledai, sūris ir riebi mėsa – ir augaliniai aliejai, tokie kaip palmių ir kokoso riešutai. Rekomenduojami sočiųjų riebalų kiekio apribojimai yra 10 procentų viso jūsų kalorijų. Pieno riebalų pakeitimas mononesočiųjų riebalų, tokių kaip alyvuogių aliejus ir rapsų aliejus, ir polinesočiųjų riebalų, pavyzdžiui, dygminų, kukurūzų, žuvies, sojos pupelių aliejaus ir saulėgrąžų aliejaus, gali būti mažesnis Kraujo cholesterolio kiekis. Atidžiai perskaitykite maisto pakuotes ir išvengkite maisto, kuriame yra daug sočiųjų riebalų.

Mėsos ir mėsos gaminiai

Mėsa ir mėsos produktai yra dideli MTL cholesterolio kiekiai. Pasak “DietaryFiberFood.com”, jautiena, veršiena, veislės mėsa ir šalutiniai produktai yra didžiausi cholesterolio kiekiai. Kepta kiauliena, kepta avinėlis ir kiaušinio trynys yra šalia cholesterolio kiekio. Kiti produktai, kurių sudėtyje yra didelio cholesterolio kiekio, yra silkės, sardinės, menkių kepenėlės, kepta vištiena ir lašiša. Riešo mėsos, tokios kaip be odos vištienos, riebalų be riebalų paruošimas ir valgymas tik kiaušinių baltymų, sumažins cholesterolio kiekį kraujyje. Mėsos šaltiniai.

Širdies sveikos mitybos produktai

Maisto produktai, tokie kaip avižiniai dribsniai, pupelės, obuoliai ir slyvos, turi tirpių skaidulų, kurie gali sumažinti jūsų MTL. Pagal MayoClinic.com nuo 5 iki 10 gramų tirpių skaidulų gali sumažėti jūsų MTL ir bendras cholesterolio kiekis. Jei norite širdies sveiką mitybą sumažinti kraujospūdį ir rizikuoti kraujo krešulių susidarymui, įtraukite ne mažiau kaip du porcijos grilyje Arba kepta omega-3 riebalų rūgščių, tokių kaip skumbrė ir lašiša, daug kas savaitę.