Kokie yra skoliozės padariniai?

Kūno nesuderinamumas

Skaoliozė apima C arba S formos kreivę stuburo srityje. Šis sutrikimas dažniausiai pasireiškia merginoms nuo 8 metų iki paauglių metų. Dėl lengvo skoliozės reguliarūs patikrinimai stebi stuburo. Esant sunkiam skoliozei, reikia operacijos ar stuburo sąnario. Skaoliozė pasitaiko apie 2 proc. Žmonių. Jei giminaičiai turi skoliozę, sutrikimo rizika padidėja iki 20 proc., Sako Amerikos ortopedijos chirurgų asociacija. Skoliois pasireiškia ir suaugusiesiems.

Reikia naudoti brace

Kai stuburo kreivės su skolioze, pečiai, liemuo ir klubai nėra suderinti. Taip nutinka, nes stuburo kaulai šiek tiek pasuko. Nugarkaulio anomalija taip pat sukelia kūną nusileisti į vieną pusę, kad kompensuotų kreivę stuburo srityje.

Chirurgija

Kitas skoliozės poveikis yra būtinybė naudoti raištelį, kad padėtų ištiesinti stuburą. Sumažėja raumenys, kai augimas vis dar vyksta, o stuburo kreivė yra daugiau nei 25-30 laipsnių, arba jei kreivė yra nuo 20 iki 29 laipsnių ir toliau stiprėja. Be to, reikalinga liemenėlė, jei yra dvejų metų augimo į priekį ir stuburo kreivė yra nuo 20 iki 29 laipsnių. Jei tai apima moterį, ji neturėtų pradėti menstruacijos dar, atkreipia dėmesį į Nacionalinį artrito ir skeleto raumenų sistemos bei odos ligų institutą.

Klubo problemos

Chirurgija yra stiprus skoliozės poveikis. Tai melds kartu bent du stuburo kaulus. Per operaciją dažnai implantuojamas lazdele, siekiant išlaikyti stuburą tiesiai, nes ateityje auga. Operacija atliekama, kai stuburo kreivė viršija 45 laipsnius ir tampa vis blogesnė.

Balanso praradimas ir mažėjantis aukštis

Kai skoliozė pasireiškia suaugusiems žmonėms, yra daug šalutinių poveikių. Virškinimo sutrikimai yra susiję su artritu. Degeneracinis skoliozė sukelia šonkaulių skaistumą vienoje stuburo pusėje. Liemuo taip pat yra mažesnė vienoje pusėje nei kita.

Suaugusio skoliozė taip pat sukelia pusiausvyros problemų. Skoliozė mažina bendrą aukštį, nes nugarų nelygybė kerpasi kūną ir mažėja kyla.

Suaugęs skoliozė taip pat sukelia skausmą kojose, silpnumą ir tirpimą. Dažniausiai taip pat atsiranda skausmas iš sėdmenų dėl nervų suspaudimo ar artrito skausmo, kuris nusileidžia iš stuburo. Dėl šių simptomų reikia greitai pasikonsultuoti su gydytoju.

Reti, suaugusiųjų skoliozė sukelia šlapimo pūslės ir žarnyno funkcijos kontrolės praradimą. Dėl šių problemų būtina nedelsiant atlikti operaciją.

Kojų ir sėdmenų skausmas

Šlapimo pūslės ir žarnyno problemos