Kokie yra tuberkuliozės poveikis plaučių audiniui?

Apžvalga

Tuberkuliozė, liga, kurią sukelia Mycobacterium tuberculosis, visų pirma veikia plaučius, nors ji gali plisti į kitus organus. Pagal Merck Manuals Online Medical Library, 2007 m. Jungtinėse Valstijose 2007 m. Buvo pranešta apie 13 000 naujų tuberkuliozės ar tuberkuliozės atvejų. Tuberkuliozė įvairiais būdais veikia plaučių audinius, priklausomai nuo ligos sunkumo.

Randus

Latentinėje tuberkuliozės formoje tuberkuliozė, plaučių kvėpuojanti bakterija supa baltųjų kraujo ląstelių. Jei baltųjų kraujo ląstelių, vadinamų makrofagais, yra infekcija, bakterijos lieka uždengtos vietovėse, vadinamos granulomomis, ir aktyvios infekcijos nevyksta. Maži randai atsiranda plaučiuose, kur bakterijos yra sienelės. Imuninės medžiagos, išsiskiriančios iš minkštos, trapios centro, naikina daugumą bakterijų, nors kai kurios iš jų gali likti.

Tuberkuliozė Pleurizmas

Jei granuloma išsilygina ir prasiskverbia į tarpą tarp plaučių ir krūtinės ląstos, vadinamos pleuros ertmėmis, gali išsivystyti tuberkuliozės pleuritas. “Healthcommunities.com” pranešimai rodo, kad skystis erdvėje didėja, todėl kvėpavimo sutrikimas ir krūtinės skausmas pablogėja, kai žmogus įkvepia. Dauguma atvejų išsisprendžia spontaniškai, bet maždaug du trečdaliai po penkerių metų sukels aktyvų tuberkuliozės pleurimą.

Ertmės formavimas

Plaučių bakterijos gali pakartotinai aktyvuoti, jei imuninė sistema yra pažeista tokiomis ligomis kaip alkoholizmas ar nepakankama mityba, tokiais būdais kaip chemoterapija arba ilgai vartojant vaistus, pvz., Kortikosteroidus, kurie sukelia imuninę sistemą. Pažengęs amžius taip pat gali sutrikdyti imuninę sistemą ir sukelti latentinio tuberkuliozės pakartotinį aktyvavimą. Kai tai atsitinka, granulioma pradeda suskaidyti ir susilpnėja suskystintoji medžiaga kvėpavimo takuose. Plaučiuose formuojama ertmė, leidžianti patekti deguonį ir anglies dioksidą. Kadangi tai yra puiki bakterijų auginimo terpė, TB bakterijos greitai atsinaujina. Odos formavimas sukelia plaučių audinio sunaikinimą, kosulį, kraujo išsivalymą, karščiavimą, prakaitavimą naktį ir svorio mažėjimą. Žmonės su gimdos kaklelio tuberkulioze yra labai užkrečiami, įspėja sveikatos bendruomenės.

Smegenų formavimas

Miliariniame tuberkulioze smulkūs mazgeliai, kurie trumpai po pradinio infekcijos formos plaučių formoje atrodantys kaip soros sėklos. Krūtinės rentgeno spinduliai iš pradžių gali atrodyti normalūs, todėl sunku diagnozuoti. Milijoninis tuberkuliozė yra rimta tuberkuliozės forma, dėl kurios gali pasireikšti mirtis.