Kokios naudos sveikatai duonos kepimui?

Apžvalga

Namuose kepta duona turi būti pakankamai protinga, kad paguosti namuose. Namų kepta duona taip pat gali pasiūlyti daugiau maistinių medžiagų ir mažiau priedų nei komerciškai pagamintos duonos. Nors kepimo duona trunka šiek tiek laiko ir malonumo, skonio ir mitybos įtaka jūsų baklažanų kepimui daro pastangas naudingą.

Sveikesni ingredientai

Jūs pasirenkate visas ingredientus, kurie patenka į jūsų naminę duoną. Galite pasirinkti aukščiausios kokybės miltus – arba malti savo – rauginimo agentus, kiaušinius ir pieno produktus. Jūs taip pat kontroliuojate cukraus kiekį ir nereikia nerimauti dėl aukštos kukurūzų sirupo arba gliukozės fruktozės, kuris suteikia tuščias kalorijas. Jei jūs pats nepridėsite margarinu ar daržovėmis, buteliška duona neturės trans-riebalų, o vietoj to galėsite naudoti širdies sveiką nesočiųjų riebalų, tokių kaip alyvuogių arba dygminų aliejus. Komerciniu būdu paruoštuose duonuose dažnai yra konservantų ir dirbtinių ingredientų, kad prailgintų jų tinkamumo laiką ir padidintų skonį, o naminės duonos – ne.

Apatinis natris

Daugelyje komerciniu būdu paruoštų duonos kiekvienoje gabaliukoje yra daugiau kaip 130 mg natrio. Jei pasirinksite savo namuose, galite sumažinti druskos kiekį kepsnyje.

Pilno grūdo

USDA rekomenduoja vartoti ne mažiau kaip 3 oz. Sveikų grūdų kasdien. Prekybinės duonos etiketės gali paskatinti jus manyti, kad jų sudėtyje yra daugiau sveikų grūdų nei jie iš tikrųjų daro. Kai ruošiatės duoną namuose, galite būti tikri, kad recepte yra visa grūdų dalis. Galite pagaminti sveikesnę, sveikesnę duoną, naudodami 100 proc. Viso kvietinių miltų ar kitų grūdų miltų. Tie kviečių miltai turi daugiau skaidulų ir maistinių medžiagų nei rafinuoti balti miltai. Kepdami savo duoną galite eksperimentuoti ir papildydami kitus grūdus ar ingredientus, kad padidintumėte mitybą. Apsvarstykite galimybę pridėti ozono riebiųjų rūgščių omega-3 riešutų aliejaus, avižų, skirtų baltymams, tirpių skaidulų ar quinoa miltų.

Be alergenų

Jei turite rimtų maisto alergijų, galite pritaikyti savo duonos receptus, kad nepatektų į pažeidžiamus ingredientus. Net pagaminta duona, kurioje nėra alergeno, gali būti gaminama su jais užterštuose įrengimuose. Savo duonos gaminimas neleidžia beveik visiško kryžminio užteršimo.