Kokios sąlygos gali sukelti staigų svorio padidėjimą be dietos pokyčių?

Apžvalga

Jei jūsų mityba ar jūsų pratimų įpročiai nepasikeitė, bet skalė staiga didėja, pasitarkite su savo gydytoju. Svorio padidėjimas gali būti požymis, kad kažkas yra netinkamas ir ankstyva diagnozė gali padėti jums spręsti ne tik papildomų svarų, bet ir ligų, sukeliančių juos.

Poliketinis kiaušidžių sindromas

Poliketinis kiaušidžių sindromas yra gana retas hormoninis sutrikimas. Jei jau esate antsvorio, turite didesnę riziką susirgti polycistinių kiaušidžių sindromu, negu tuo atveju, jei esate optimalaus svorio dėl jūsų amžiaus, amžiaus ir lyties. Jei sukursite POS, kai esate normalaus svorio, tikėtina, kad gausite šiek tiek. Didžioji dalis svorio padidėjimo su POS atsiranda viršutinėje kūno dalyje, įskaitant riebalų užkakles aplink kaklą ir veidą. POS taip pat sukelia silpnus raumenis, depresiją ir sunkų nuovargį, taigi jūs mažiau tikėtina, kad būsite aktyvūs, todėl dar labiau padidėsite svorį.

Vangumas

Kai jūsų kūnas lėtėja, gali atsirasti svorio padidėjimas. Klasikinis pavyzdys yra vangus metabolizmas, kurį gali sukelti hipotirozė. Hipotyroidizmas nesukelia didelio pelno, bet svaras gali atsirasti gana staiga ir be jūsų net nepastebėti. Pasak žurnalo “Shape”, lėta skydliaukė taip pat gali sukelti vandens susilpnėjimą. Daugeliu atvejų problema išspręsta, kai gydytojas jus skiria vaistus.

Vaistiniai preparatai

Kartais tai nėra pati būklė, dėl kurios kyla svorio padidėjimas, bet vaistas, kurio jums paskirtas kontroliuoti. Daugelis receptinių vaistų gali sukelti staigų svorio padidėjimą. Pasak medicinos svetainės “Healthy Place”, steroidiniai vaistai gali sukelti didelį svorio padidėjimą per trumpą laiką. Vaistai, skirti depresijai ir kitoms psichinėms ligoms gydyti, diabetui, padidėjusiam kraujospūdžiui ir netgi skrandžio refliuksui ir rėmams, gali lemti svorio padidėjimą. Jei neseniai pradėjote vartoti vaistinių preparatų ir pastebėjote, kad svarų skaičius yra didesnis, pasitarkite su savo gydytoju ir paklauskite apie tai, kaip pereiti į kitą vaistą.