Kokios yra inkstų pupelių nauda sveikatai?

Apžvalga

Pupelės, pupelės yra geros jūsų širdžiai – ir tai nėra tik dalis daina, tai tiesa. Inkstai suteikia jūsų kūnui daugybę pastatų, kuriuos reikia išlaikyti gerą sveikatą. Darželinės pupelės taip pat turi ypatingą naudą jūsų širdžiai ir virškinamajai sveikatai. Tai yra pigus ir patogus būdas pagerinti jūsų mitybą ir sveikatą.

Pluoštas

Pasak Ligų kontrolės ir prevencijos centro, pupelės yra geras pluošto šaltinis, kuris suteikia 6 gramų skaidulų per 1/2 puodelio. Pluoštas yra dviejų formų, tirpių ir netirpių, ir pupelės tiek. Tirpios skaidulos padeda sumažinti cholesterolio kiekį, kurį absorbuoja maistas, o netirpus skaidulas suteikia būtiną kiekį geros virškinimo sistemos ir žarnyno judėjimo, pažymi “MedlinePlus” medicinos enciklopedija. CDC rekomenduoja gerti daugiau skysčių, kai pradedate vartoti daugiau inkstų pupelių arba kitų ankštinių daržovių, kad jūsų virškinimo takas tinkamai panaudotų papildomą skaidulą.

Vitaminai ir mineralai

Pupos yra puikus geležies šaltinis ir vitaminas C bei vitaminas A, be kitų maistinių medžiagų, reikalingų jūsų organizmui bendrajai sveikatai. Pasak Nebraskos kooperatyvo universiteto plėtros, jie taip pat teikia folatų, kurie yra svarbūs širdies sveikatai. Folatas yra ypač svarbus nėščioms ar planuojančioms pastoti moterims, kadangi nėštumo metu gaunant pakankamai folio rūgšties, sumažėja tam tikrų embrionų defektų rizika.

Baltymas

Inkstai yra geras baltymų šaltinis, tačiau jų baltymų tipas yra neišsamus, praneša CDC. Svarbu, kad į savo dietą būtų įtraukiami ir sveiki grūdai, nes baltymų rūšis nepažeistuose grūduose sudaro visą baltymą, kai jis derinamas su inkstų pupelių ir kitų ankštinių baltymų. Šis baltymų šaltinis yra ypač naudingas jums, nes jame nėra sočiųjų riebalų ir cholesterolio, kurio sudėtyje yra daug kitų baltymų šaltinių, pvz., Raudonos mėsos. Tai suteikia jūsų sveikatai širdį dar vieną sveiką inkstų pupelių augimą.