Kokios yra vienašališkos viršutinės galūnės edemos priežastys?

Giliųjų venų trombozė

Vienašalė viršutinės galūnės edema susijusi su minkštųjų audinių patine ar dešine ar kairia rankos ar rankos dalimi. Edema paplitusi kojose ir kojose. Jei jis atsiranda viršutiniame galūne, tai paprastai būna dėl problemų, susijusių su kraujo ar limfos išstūmimu iš rankos.

SVC sindromas

Giliųjų venų trombozė yra kraujo krešulys vienoje iš giliųjų giliųjų venų. Jie dažniau būna, kai galūnė yra ilgalaikė. Kai kurie paveldėti kraujo sutrikimai, kurie sukelia žmogaus krešėjimą ir kai kurias kitas ligas, tokias kaip vėžys. Kraujo krešulys trukdo kraujui grąžinti į širdį iš rankos, o skysčių nuotėkis iš kraujagyslių patenka į audinius.

Limfinės sutrikimai

SVC sindromas yra aukščiausios venos kava sindromo santrumpa. Viršutinė vena cava yra vena, kuri iš kraujo iš kraujo išleidžia atgal į širdį. SVC sindromu veną susiaurėja. Tipiškas kaltininkas yra vėžys. Pavyzdžiui, dešinysis plaučius susilygina su viršutine vena cava. Plaučių vėžys, augantis šalia venos, gali jį suspausti, todėl kraują atsinaujina į ranką. Be to, lėtas kraujas gali sukelti kraujo krešėjimą rankoje.

Reflekso simpatinė distrofija

Limfinė sistema išsiskleidžia skysčius iš audinių ir grąžinama į veninę sistemą. Bet koks sutrikimas, trukdantis limfos skysčių nutekėjimui iš rankos, sukelia vienpusę viršutinės galūnės edemą. Krūties vėžiu operacijos metu gali būti pašalinti rankos ir krūtinės ląstos limfmazgiai, ieškant vėžio. Radiacinė terapija taip pat gali pažeisti limfmazgius. Vėžio ląstelės gali išsivystyti į limfos terapiją ir trukdyti limfinės skysčio tekėjimui. Infekcijos, paprastai su parazitais, gali daryti tą patį.

Reflex simpatinė distrofija taip pat žinoma kaip sudėtingas regioninis skausmo sindromas. Tai retas sutrikimas, kuriam būdinga nervų ir kraujagyslių funkcijos sutrikimas paveiktoje teritorijoje. Tai gali sukelti intensyvų deginimo skausmą ir jautrumą. Tai dažnai pasitaiko po traumos. Be skausmo, paveikta galva gali keisti spalvą, išsipūsti skysčiu ir turėti ribotą judesį.