Kokios žmogaus kūno sistemos veikia su imunine sistema?

Thymus

Imuninė sistema yra atsakinga už kūno apsaugą nuo invazijos ligų ir kitų patogenų, įskaitant virusus, bakterijas ir parazitus. Imuninė sistema taip pat įtraukiama į įprastą gijimo reagavimą į traumą kaip į apsaugą nuo infekcijos. Nors kūnas yra integruotas visuma ir visos sistemos tam tikru mastu dirba, pagrindinės kūno sistemos, kurios veikia su imunine sistema, yra limfinės, kraujotakos, raumenų ir raumenų sistemos bei virškinimo sistemos.

Limfinė sistema

Tymusa yra specializuotas organas ir yra imuninės sistemos dalis. Tymusas yra po krūtinkaulio ir yra aktyvus tik jauniems žmonėms. Tai gali būti laikoma imunine treniruočių vieta brandžiai kūnui, kur imuninės ląstelės išmoko atskirti patogenus nuo savęs.

Kraujotakos sistema

Per limfinę sistemą per kūną kraujas ir kraujotakos sistema skysti. Limfos yra pagrindinis imuninių ląstelių ir imuninių signalų cirkuliacijos kelias. Jame yra tūkstančiai limfmazgių, kur imuninės ląstelės ima ir reaguoja į įsibrovimo patologus. Tonšeliai, priedas ir su žarnynu susiję limfiniai audiniai (GALT) yra panašūs į limfmazgius ir yra labiau specializuoti organai, kuriuos organizmas naudoja imuninio atsako plėtrai ir jo vidutiniam stiprinimui.

Skeleto-raumenų sistemos

Kraujotakos sistema susideda iš kraujagyslių ir širdies ir yra pagrindinis būdas, kurį imuninės ląstelės naudoja per kūną.

Virškinimo sistema

Per raumenų judesį limfos perkelia visame kūne. Tai yra viena iš pagrindinių priežasčių, dėl kurios reguliarios pratybos yra labai svarbios sveikai imuninei funkcijai. Ilgų, plokščių kaulų, esančių kūne, smegenys yra tai, kur kraujo ląstelės, įskaitant imunines ląsteles, auga ir subrandina prieš patenkant į kraujotaką ir limfinę sistemą.

Virškinimo sistema yra svarbi tinkamai imuninei funkcijai. GALT, įskaitant tonziles ir priedėlį, yra vietos, kuriose kūnas išsklaido, kokios svetimos medžiagos yra maistas, ir kurie yra patogenai, padedantys sukurti normalią imuninę funkciją.

Kitos sistemos

Kartu su keturiomis pagrindinėmis sistemomis kvėpavimo, nervų ir endokrininės sistemos labai veikia imuninę sistemą. Plaučiai yra vientisai susiję su imuninės sistemos poveikiu patogenams ir, kaip virškinimo sistemai, turi daug imuninių audinių. Nervų ir endokrininėse sistemose yra daug tų pačių signalizavimo cheminių medžiagų, kaip imuninė sistema, o kartu su imunine sistema yra svarbūs organų pusiausvyrai ir homeostazei (gebėjimas palaikyti vidinę pusiausvyrą).