Koks yra MSM šalutinis poveikis?

Viduriavimas

Metilsulfonilmetanas arba MSM yra sintetinis mitybos papildomas ingredientas. Jis tiekia sieros, būtiną mineralinę maistinę medžiagą. Pasak “Dramaturgijos” stebuklo “MSM”. Jokūbas, Lawrence ir Zucker, MSM atpalaiduoja nugaros skausmą, osteoartritą, raumenų skausmą, galvos skausmą, sportinius sužalojimus, raumenų tunelio sindromą ir kitas skausmo problemas. Nors autoriai teigia, kad MAM neturi rimto šalutinio poveikio, mokslinėje literatūroje yra aprašyti kai kurie šalutiniai poveikiai.

Pūslės pūtimas

2004 m. Indijoje atliktas osteoartrito klinikinis tyrimas parodė, kad MAML buvo 1500 mg per parą 12 savaičių. Pagrindinis neigiamas poveikis buvo viduriavimas, kuris pasireiškė daugiau kaip 5 proc. Pacientų. Autoriai nepranešė apie diarėjos dažnį placebo grupėje. Nė vienas pacientas nutraukė gydymą dėl nepageidaujamos reakcijos.

Galvos skausmas

2006 m. Kovo mėn. “Osteoartritas ir kremzlės” leidinyje dr. L.S. Kim pranešė apie placebo kontroliuojamą osteoartrito klinikinį tyrimą, kurio metu buvo tiriami 6000 mg per parą 12 savaičių. Tuo dideliu paros doze gydymo grupėje buvo trys virškinimo trakto pūtimas ir du kontrolinės grupės. Nė viena grupė nepranešė apie kitus virškinimo trakto sutrikimus, tokius kaip skrandžio skausmas, dujos, rėmuo, vėmimas ar pykinimas.

Apsvarstymai

Remiantis “MSM stebuklu”, yra pranešimų apie galvos skausmą tarp žmonių, kurie pradeda vartoti didelę MNH dozę, ty 5000 mg per parą. Autoriai rekomenduoja pradėti mažą dozę ir didinti laiką.

Dviejų osteoartrito klinikinių tyrimų apribojimai apima tik tai, kad buvo tiriami tik santykinai sveiki 40 metų ir vyresni suaugusieji, todėl nėra duomenų apie vaikus, nėščias ar žindančias moterys ar žmones, kurie kartu vartoja daug receptų ar per daug, Kovos su narkotikais. MSM produktų etiketėse paprastai pateikiamas įspėjamasis teiginys apie populiacijas, dėl kurių negalima naudoti produkto, ir apie būtinybę pasikonsultuoti su gydytoju prieš pradedant vartoti.