Ką reiškia rx pagal receptą?

Receptas

Dažnai pavaizduotas su skiediniu ir pestle, inicialai “Rx” turi reikšmingą reikšmę recepto etiketėje. Tačiau iki šios dienos medicinos ratuose aptariama tiksli reikšmė ir net, ar “Rx” yra inicialai ar simboliai. Tačiau yra keletas bendrų interpretacijų, kurias paprastai palaiko dauguma vaistininkų ir gydytojų.

Simbolis, ne laiškai, į apeliaciją į Dievą

Senais laikais apothecaries rankiniu būdu sumaišo vaistus. “Rx” simbolizavo lotynišką “receiver” recepto žodį. Kai parašyta, lotyniškas terminas buvo sutrumpintas ir tapo standartizuotas į “Rx”. Paprastai tai reiškė, kad pacientas turi vartoti vaistą, kaip nurodė ir sumaišo apothecary.

Nurodymai

Įdomu pažymėti, kad kai kurie žodžiai “Rx” suprantami ne kaip “R”, o “lowerase x”. Pagal “StraightDope.com” tai iš tikrųjų yra pilnas simbolis. R žiedai žemyn linijos suvyniojami žemyn ir garbanoti, o “x” pasibaigia. Tokiu būdu interpretuojant “Rx” simbolizuoja kvietimą į Romos dievų karalių Jupiterį už jo pagalbą siekiant užtikrinti, kad receptas padėtų pacientui.

Kitame interpretacijoje, kuris buvo aptartas “Medicine.net”, teigiama, kad “Rx” tiesiog reiškia žodžius “imtis”. Tai patvirtina idėją, kad “Rx” yra “recepto” santrumpa. Tačiau tai reikalauja, kad “Rx” būtų recepto pavadinimas ir po jo būtų sutrumpinimai, nurodantys vaisto dozės ir laiko nustatymo ypatumus.