Kokie yra kalcio perteklius?

Apžvalga

Kalcis vaidina svarbų vaidmenį kaulų ir dantų sveikatai, raumenų susitraukimui, hormonų išsiskyrimui, tinkamam nervų ir smegenų veikimui. Nors kalcis yra svarbus tinkamam kūno funkcionavimui, per daug kalcio kraujyje, būklė, vadinama hiperkalcemija, gali sukelti įvairų neigiamą poveikį sveikatai. Yra keletas skirtingų gydymo būdų hiperkalcemijai.

Intraveniniai skysčiai

Vienas iš pirmųjų žingsnių gydant hiperkalcemiją yra intraveninių skysčių vartojimas. Intraveniniai skysčiai gali tarnauti dviems tikslams. Jie gali padėti subalansuoti elektrolito ir druskos kiekį organizme, taip pat neleisti kūnui dehidratuoti.

Vaistiniai preparatai

Hiperkalcemiją taip pat galima koreguoti vartojant įvairius vaistus ir sintetinius hormonus. Remiantis MayoClinic.com, diuretikai gali būti naudojami siekiant pašalinti kalcio perteklių iš kraujotakos ir užtikrinti, kad kalcio perteklius nepažeistų inkstų. Intraveniniai biofosfatai yra dar viena vaistų grupė, kurią galima vartoti norint sustabdyti kalcio išsiskyrimą iš kaulų ir dėl to atsirandantį kaulų išsiskyrimą. Taip pat gali būti skiriama sintetinė hormono kalcitonino versija. Kalcitoninas taip pat sustabdo kaulų suskaidymą ir vėlesnį kalcio išsiskyrimą į kraują.

Chirurgija

Dauguma hiperkalcemijos atvejų atsiranda dėl būklės, vadinamos pirminiu hiperparatiroidizmu. Pirminis hiperparatiroidizmas būdingas pernelyg didelio šalutinio skydliaukės hormonų iš paratiroidinių liaukų išsiskyrimo. Parathormonai sukelia kalcio išsiskyrimą iš kaulų ir padidina kalcio koncentraciją kraujyje. Jei hiperparatiroidizmas sukelia hiperkalcemiją, gali tekti atlikti chirurginę pašalinimą iš netaisyklingų paratiroidinių liaukų. Ši procedūra vadinama parathoroidektomija.

Hemodializė

Jei inkstai yra pažeisti arba jums netinkamai reaguoja į kitas gydymo formas, hiperkalcemijos gydymui gali būti naudojamas hemodializė. Hemodializė apima mašinos naudojimą kraujo filtravimui ir pašalinimui atliekų, elektrolitų ir skysčių perteklių. Kalbant apie hemodializę, esate prijungtas prie mašinos, kuri verčia kraują palikti kūną ir keliauti į vamzdelį, kuris leidžia išvalyti kraują. Kai kraujas yra tinkamai išvalytas už kūno ribų, dar vienas vamzdelis leidžia išvalytam kraujui grįžti į kūną.