Kokie yra natrio silikato pavojai?

Apžvalga

Natrio silikatas yra cheminis junginys, randamas buitiniuose valymo produktuose ir pesticiduose. Jis taip pat yra bendras ingredientas, naudojamas trąšose ir yra vienas iš Cascade indų muilo ingredientų. Natrio silikatą reikia atidžiai tvarkyti, nes jis turi keletą pavojingų poveikių organizmui.

Įkvėpimas

Įkvėpus natrio silikatą, gali padidėti gleivinių ir viršutinių kvėpavimo takų dirginimas. Didelės šio junginio koncentracijos gali sukelti nuolatinį plaučių pažeidimą. Tokie simptomai gali būti sunkus kvėpavimas, deginimo pojūtis gerklėje ir krūtinėje bei galvos skausmas.

Nurijimas

Nurijus, natrio silikatas yra stiprus šarminis dirgiklis, kuris gali sukelti virškinimo sistemos dalis nuo lūpų ir burnos iki skrandžio. Šis dirginimas sukelia pykinimą, vėmimą ir viduriavimą. Kai kuriais atvejais medžiagos nurijimas gali sukelti ir viršutinių kvėpavimo takų nudegimus.

Oda ir akys

Patekimas į odą sukelia cheminį deginimą, dėl kurio pasireiškia stiprus paraudimas, niežėjimas ir skausmas. Deka gali svyruoti nuo lengvos iki visiško uždegimo. Susilietimas su akimis gali sukelti intensyvų deginimą ir skausmą. Galima pažeisti akių audinius.