Kokios kitos sistemos veikia šlapimo sistemą?

Apžvalga

Šlapimo sistema susideda iš inkstų, šlapimo pūslės, šlapimtakių, kurie jungia šias struktūras, ir šlaplę, kuri šerti šlapimą iš šlapimo pūslės į išorę. Ligos ar anomalios būklės kitiems organų sistemoms gali sutrikdyti normalią šlapimo funkciją. Inkstų kraujo tiekimo sutrikimai, inkstų imuninės sistemos reakcijos ir prostatos liaukos patekimas į šlapimo takų uždegimą yra bendrosios sąlygos, kurios neigiamai veikia šlapimo sistemos funkcionavimą.

Širdies ir kraujagyslių sistema

Normalioji inkstų funkcija priklauso nuo to, ar kraujas yra tinkamas, nepertraukiamas. Sumažėjęs kraujo perdavimas inkstams yra pagrindinė ūminio inkstų nepakankamumo priežastis, pažymi “Merck vadovas sveikatos priežiūros specialistams”. Ūminis širdies nepakankamumas, kai širdyje pasireiškia staigus kraujo perpumpavimo pajėgumų sumažėjimas, paprastai sukelia staigų kraujospūdžio sumažėjimą ir kartu padidėjusį inkstų kraują. Ši būklė dažnai sukelia žymiai sumažėjusią inkstų funkciją. Šiomis aplinkybėmis laiku atnaujinus normalią kraujospūdį ir tinkamą inkstų kraują, ūminis inkstų nepakankamumas pasikeičia. Inkstų tiekimo kraujagyslių anomalija taip pat gali neigiamai paveikti inkstų funkciją. Inkstų arterijos stenozė yra būklė, kai kraujagyslės, tiekiančios inkstų siaurą, apriboja inkstų kraujo tiekimą. Kartu būdingas inkstų funkcijos sumažėjimas. Inkstų arterijos stenozę dažniausiai sukelia aterosklerozė, riebalinių liaukų kaupimasis inkstų arterijose, praneša Nacionalinis diabeto institutas, virškinimo ir inkstų ligos. Rūkymas padidina aterosklerozės ir inkstų arterijų stenozės riziką, dėl kurios gali atsirasti inkstų nepakankamumas.

Imuninė sistema

Imuninė sistema gali neigiamai paveikti inkstų funkciją per klaidinančią audinių ar lėtinio uždegimo ataką. Sisteminė raudonoji vilkligė yra lėtinė autoimuninė liga, dažniausiai susijusi su inkstais. Imuninė sistema netinkamai nustato inkstų veiklą užsikrėtusiems inkstuose ir pažeidžia inkstų struktūras, todėl lengvas ir sunkus inkstų pažeidimas. Nacionalinis inkstų fondas praneša, kad maždaug 90 proc. Žmonių, sergančių vilklige, turi tam tikro laipsnio inkstų pažeidimą dėl ligos. Ūmus intersticinis nefritas yra kita inkstų ligos forma, kurią sukelia žalingos imuninės sistemos reakcija. 2003 m. Straipsnyje, paskelbtame “Amerikos šeimos gydytoju”, Drs. Charles Kodner ir Archana Kudrimot praneša, kad kai kurie vaistai, įskaitant nesteroidinius priešuždegiminius vaistus, cefalosporino antibiotikus ir beta laktaminius antibiotikus, gali sukelti inkstų audinių uždegimą ir sužalojimą. Ilgalaikis poveikis vaistui gali sukelti inkstų randą ir nuolatinį inkstų funkcijos sutrikimą.

Dauginimosi sistema

Vyriškosios reprodukcinės sistemos prostatos liaukos suaugusiems žmonėms lėtai didėja. Liauka apima šlapimo pūslės kaklą ir viršutinį šlaplės galą. Prostatos perteklius, dar vadinamas gerybine prostatos hiperplazija, gali susiaurinti šlapimo pūslės kaklą ir šlaplę, trukdančią šlapimo ištekėjimui. Dėl padidėjusio prostatos išsiplėtimo šlapime sunku sukelti šlapimo pūslelės simptomų įvairovę, įskaitant padidėjusį šlapinimosi dažnį, šlapimo nelaikymą ir buką naktį.