Kokios yra sausų krekingo rankų priežastys?

Dažnas naudojimas grubus muilas

Sausos krekingo rankos gali atsirasti dėl įvairių priežasčių ir sukelti skausmą ar trukdyti kasdieninei veiklai. Giliai įtrūkimai taip pat yra pažeidžiami dėl galimų rimtų infekcijų. Pasak Mayo klinikos, sunkiai sausa ar krekinguota oda reikalauja dermatologo įvertinimo, siekiant nustatyti pagrindinę problemos priežastį. Tai užtikrins bet kokias pagrindines sąlygas, kad būtų išvengta galimų komplikacijų atsiradimo.

Susisiekite su alergija

Per dažnai nuplaukite rankas arba naudodami griežtus muilus, galite greitai nusausinti odą. Pasak “Ajovos” universiteto, rankas plaunant karštu vandeniu gali išdegti odos apsauginius aliejus, jis gali išdžiūti ir susilpnėti. Norėdami išvengti ir gydyti sausų krekinguotų rankų, susijusių su grubiais muilais ar per daug dažnai valant, dėvėkite pirštines, prausdami indus – ir naudokite lengvą drėkinamąjį muilą, sukurtą specialiai sausai odai.

Egzema

Susilietimas su alergenais gali sukelti sausumą, paraudimą, uždegimą ir kitus simptomus. Pasak Amerikos alergijos akademijos, astmos ir imunologijos, ši būklė, vadinama kontaktiniu dermatitu, veikia visų amžiaus grupių žmones ir gali sukelti pasenusias simptomas. Dažnos kontaktinio dermatito priežastys yra valymo priemonės, nikelis ir kiti metalai, kosmetika ir lateksai. Valydami pirštines ir išvengiant bet kokios medžiagos, dėl kurios simptomai gali sulėtinti, poveikis gali užkirsti kelią sausoms krekinguotoms rankoms. Amerikos osteopatinių dermatologų kolegija įspėja, kad nuolatinis kontaktas su alergenais gali sukelti sunkesnius simptomus.

Žemas aplinkos drėgnumas

Egzema yra lėtinis imuninės sistemos sutrikimas, sukeliantis žandamą, niežtinį odos dėmių ant rankų. Pasak “Nacionalinės egzema” asociacijos, sunkiomis aplinkybėmis gali išsivystyti įtrūkimai, skausminga oda. Amerikos dermatologijos akademijoje teigiama, kad daugiau nei pusė žmonių, sergančių egzemomis, sužalojimo simptomus gali susilaukti paauglystėje. Rankos egzemos gydymas paprastai yra susijęs su gyvenimo būdo pokyčiais, dažnai drėkina aliejiniais tepalais ir vietinio hidrokortizono kremo vartojimą.

Kiti sausų krekingo rankų priežastys

Pasak “Ajovos universiteto”, sausa oda dažniausiai būna žiemos mėnesiais, kai maža lauko drėgmė ir patalpų šildymo sistemos aplaistoja odos drėgmę. Rankos dažnai yra stipriai paveiktos, nes dažniau jos patiria griežtas oro sąlygas ir sausą orą, lyginant su kitomis kūno dalimis, pavyzdžiui, kojomis. Kai rankos tampa labai sausos, gali išsivystyti skilimas, niežėjimas ir skausmas. Laikydami uždėtas rankas, taikydami drėkintuvą sausiems pleistrams ir kuo greičiau gydydami įtrūkimus vietiniais antibiotikais, galite išvengti sausumo ir sumažinti infekcijos bei kitų komplikacijų riziką.

Pasak “Ajovos universiteto”, hipotyroidizmas ir kai kurie kiti sutrikimai, dėl kurių sukelia hormoninį disbalansą, kai kuriais atvejais gali sukelti sausumą ir odos įtrūkimą. Psoriazė, lėtinė odos būklė, taip pat gali sukelti odos sausumą, pleiskanojimą ir įtrūkimą. Pasak Mayo klinikos, šio odos sutrikimo priežastis yra nenormalus baltųjų kraujo kūnelių, vadinamų T limfocitais, aktyvumas. Gydymas paprastai apima šviesos terapiją ar vaistus.