Kurie natūralūs žoleliai gali būti imami chelatai?

Cilantro

Chelatas aprašo sunkiųjų metalų toksinų, įskaitant švą ir arseną, pašalinimo iš kraujotakos procesą. Chelatas yra bet kuri medžiaga, kuri padeda šiam procesui. EDTA ir DMSA yra chemiškai sintezuojamos medžiagos, naudojamos kaip chelatai. Jų akronimai žymimi atitinkamai etilendiamintetraacto rūgštimi ir dimerkaptosacto rūgštimi. Sunkieji metalai patenka į kūną įvairiais būdais, įskaitant valgymą neekologiškiems maisto produktams ir žuvims, taip pat įkvepia dūmus. Natūralios žolės parodė, kad taip pat gali veikti kaip chelatai. Pasitarkite su savo sveikatos priežiūros paslaugų teikėju prieš pradėdami vartoti vaistažolių preparatą.

Česnakai

Cilantro gali būti naudojamas sunkiųjų metalų pašalinimui iš kraujotakos. Cilantro yra žolė, kuri taip pat naudojama kaip prieskoniai ar garnyras. Pasak Maile Poulso, Ph.D., Išplėstinės sveikatos mokslinių tyrimų direktoriaus, cilindro veiksminga kaip geriamasis chelatoris. “Cilantro” nauda yra ta, kad ji yra lengvai surasta ir nebrangi. Pouls nustatė, kad geriamieji chelatatoriai, tokie kaip cilindro, iš tiesų gali viršyti intraveninį EDTA chelatą.

Selenas

Česnakai, taip pat žinomi kaip allium sativum, yra ne tik kulinariniai, bet ir medicininiai. 1994 m. Nacionaliniai sveikatos instituto leidiniai parodė, kad česnakai buvo veiksmingi švino chelatuose. Tyrimas parodė, kad viščiukų kepenyse ir aplinkiniuose audiniuose, kai viščiukai buvo skirti tik švinui, švino koncentracija padidėjo. Kai viščiukams buvo skiriamas švinas ir česnakai, švino koncentracija buvo sumažinta.

Selenas yra nemetalas, esantis ties sieros dalimi periodinėje lentelėje. 1999 m. Arizonos universitetas nustatė, kad selenas sumažino toksiškumą metalui. Glutationo peroksidazė yra fermentas, kuris apsaugo organizmus nuo oksidacinės žalos. Selenas vaidina svarbų vaidmenį šiame fermento funkcijoje. Tyrėjai paaiškina, kad per gyvsidabrio surišimo su selenu procesą sumažėja toksiškumas metalui. Galima kontroliuoti gyvsidabrio suvartojimą naudojant protingus maisto produktus, tačiau gyvsidabris taip pat natūraliai išsiskiria per žemės plutos degazavimą.