Kas sukelia per dideles dujas ir pilvo pūtimą?

Apžvalga

Pernelyg didelės dujos ir pilvo pūtimas gali būti nemalonus ir socialiai nepatogus. Kai kurie maisto produktai, vaistai, tokie kaip antibiotikai, nurijus oras, vidurių užkietėjimas ir ligos gali sukelti per daug dujų. Atsipalaidavimo rezultatai, kai dujų kaupimasis atsiranda dėl išsivystymo trūkumo per išsišakojimą ar dujų kaupimąsi, pagal. Gydytojas turėtų įvertinti per didelį dujų kiekį ir perpūslėjimą, kuris yra kartu su viduriavimu, krauju išmatose, karščiavimu, svorio mažėjimu, pilvo skausmu ir nuolatiniu išmintimi, kad būtų išvengta rimtos priežasties.

Maistas

Dujos atsiranda, kai tam tikri maisto produktai, kurie nėra susimaišę plonosios žarnos, vietoj suskaidomos storosios žarnos bakterijų, aiškina Nacionalinė Virškinimo ligų informacijos centras. Gali būti trūksta fermentų, reikalingų tam tikrų rūšių angliavandenių suvirinimui, įskaitant tam tikrus cukrus, krakmolą ir skaidulą. Cukrus, pvz., Sorbitolis ir manitolis, paprastai randami cukraus neturinčiuose saldumynuose, ir rafinozė, randama pupelėse, kopūstose, Briuselio kopūstuose ir brokolyje, kai kuriuose žmonėse sukelia per didelių dujų. Dauguma krakmolo, pvz., Bulvių, kukurūzų ir makaronų, gamina dujas. Tirpios skaidulos, esančios sėlenose, pupelėse, žirniuose ir vaisiuose, taip pat dujos.

Laktozės netoleravimas

Laktozės netoleravimas yra laktozės, pieno produktuose esančio cukraus virškinimo sunkumas. Pasak Nacionalinio vaikų sveikatos ir žmogaus vystymosi instituto, žmonėms, sergantiems laktozės netolerancija, trūksta fermento laktozės, reikalingos laktozės virškinimui. Simptomai yra per didelės dujos ir pilvo pūdymas, viduriavimas ir pilvo skausmas, kai vartojami pieno produktai. Sako NICHD. Daugumai žmonių nereikia pašalinti visų pieno produktų iš jų mitybos. Tabletes ar lašus, kurių sudėtyje yra laktozės, kad padėtų laktozės virškinimui, galima įsigyti be recepto, o pieną be laktozės galima pakeisti nuolatiniu pienu.

Celiakija

Celiacinė liga, dar vadinama celiakija, sukelia netoleruotumą glitimo, kviečių, miežių, rugių ir avižų baltymų. “Merck Manuals Online” medicinos bibliotekos duomenimis, celiakija sergantiems žmonėms gamina antikūnus, kurie žaloja plonųjų žarnų gleivinę, kai jie valgo šiuos grūdus. Sumažėjęs maistinių medžiagų kiekio įsisavinimas, galbūt sukeliantis anemiją, nervų pažeidimą ir blogą kaulų augimą. Simptomai gali būti pilvo skausmas pilvo pūtimas, viduriavimas, svorio netekimas, skrandžio sutrikimas ir pūslelinė, niežtintis odos bėrimas. Kai kuriems pacientams pasireiškia steatorrėja arba didelių gabaritų, šviesiai spalvų ir neįprastai nemalonių išmatų. Celiakija yra dieta be glitimo. Tai gali būti sunku dėl daugybės glitimo turinčių maisto produktų. “Merck Manuals” rekomenduoja dietologo ekspertų patarimus.

Kiti priežastys

Riebalų suvartojimas taip pat gali sukelti pilvo pūtimą, nes riebalai vilkina skrandžio ištuštinimą ir gali padidinti perteklinę dują. Stresas ar nerimas taip pat gali sukelti nepatogumų skrandį, o valgyti ar valgyti per greitai gali sukelti dujų ir rauginimo. Kitos sveikatos sutrikimai, tokie kaip žarnyno infekcija, užkimimas ar dirgliosios žarnos sindromas, taip pat gali padidinti tikimybę, kad jūs susidursite su nerimu ar patirtimi dėl dujų.