Kas yra astma?

Kas gina astmą?

Astma veikia kiekvienos amžiaus grupės žmones ir kiekvieną rasę. Jungtinėse Amerikos Valstijose 25 milijonams žmonių yra astma, kuri yra viena iš 12 suaugusiųjų ir po vieną iš kiekvieno 10 vaikų. Visame pasaulyje daugiau kaip 300 milijonų žmonių serga astma, ir manoma, kad iki 2025 m. Šios ligos patirs dar 100 milijonų žmonių. Šio padidėjimo priežastys yra neaiškios, tačiau atrodo, kad ji susijusi su padidėjusia atopinio jautrumo padidėjimu, o tai yra įgimto padidėjusio jautrumo ar alergijos sukėlimo procesas.

Kas vyksta astmai sergančių asmenų plaučiuose?

Žmonės su astma uždegė kvėpavimo takus. Šis uždegimas sukelia kvėpavimo takų susiaurėjimą, todėl žmogui sunku kvėpuoti orą į plaučius ir iš jų. Padidėjusi gleivinė kvėpavimo takuose padidina kvėpavimo takų susiaurėjimą. Astma sukelia kvėpavimo sutrikimus, sumažėja aktyvumas ir astmos priepuoliai. Astmos priepuolio metu kvėpavimo takų raumenys sugriežtinti ir siaurėti, kad į plaučius galėtų patekti mažiau oro. Nors nedažnai astmos priepuoliai gali būti mirtini, jei deguonies trūkumas smegenyse yra pakankamai didelis.

Ką mes galime padaryti astma?

Astma nėra išgydoma, tačiau yra veiksmingų metodų ir gydymo būdų, kurie padėtų valdyti ligą. Vadybos tikslas yra sumažinti simptomus, užtikrinant, kad astma sergantiems asmenims būtų prieinami tinkami vaistai ir sumažintas jų poveikis aplinkos veiksniams, dėl kurių astma blogėja. Esant geram astmos gydymui, dauguma astma sergančių asmenų gali gyventi normaliai, aktyviai gyventi be simptomų. Gerai bendradarbiaujama su sveikatos priežiūros paslaugų teikėju dažnai padeda.