Kokie maisto produktai blokuoja kalcio absorbciją?

Apžvalga

Kalcis yra žmogaus kūno sveikatai svarbus mineralas. Jis vaidina svarbų vaidmenį daugelyje procesų, įskaitant raumenų susitraukimą, kraujagyslių išsiplėtimą ir susitraukimą. Tai taip pat svarbu kaulų vystymuisi. Pagal medicinos instituto maisto ir mitybos tarybos teiginius, kalcio poreikiai šiek tiek padidėja su amžiumi, tačiau vidutiniškai nuo 19 iki 50 metų amžiaus žmogus reikalauja 1000 miligramų per dieną. Daugelis valgomų maisto produktų yra kalcio, nors kai kurie maisto produktai taip pat gali blokuoti kalcio kiekį, kurį jūsų organizmas gali absorbuoti.

Špinatai, sojos pupelės ir kakava

Kartais maisto produktai, kurie paprastai laikomi labai sveikais ir maistingais maisto produktais, yra kalcio, kurio organizmas negali absorbuoti. Špinatai, sojos pupelės ir kakava visada yra oksalo rūgštis. Ši medžiaga jungiasi su kalciu jo turinčiame maiste, todėl jį beveik neįmanoma absorbuoti, jei vartojate didelius kiekius. Geras dalykas apie oksalo rūgštį yra tai, kad jis paprastai neturi įtakos kitiems maisto produktams, kuriuos galite valgyti tuo pačiu valgiu.

Didelio pluošto maisto produktai

Nors pluoštas turi savo naudą skatinant žarnyno sveikatą ir skatinant žarnyno reguliarumą, jis taip pat gali pakenkti kalcio įsisavinimui. Maisto produktai, tokie kaip kvietiniai duona ir pastos, obuoliai, avietės, lęšiai, pupelės ir artišokai, yra daug pluošto. Didelis ląstelienos kiekis gali sumažinti kalcio kiekį, kurį jūsų organizmas sugeba. Jūs turėtumėte valgyti arba valgyti didelį ląstelienos kiekį ar didelį kalcio miltų kiekį, bet ne maišyti abu.

Avižiniai dribsniai, kukurūzai ir rugiai

Kita medžiaga, atsakinga už kalcio absorbcijos slopinimą, yra fitatai. Fitatai sukelia kalcio susijungimą su žarnyne ir neleidžia jo absorbcijai į kraują. Visuose maisto produktuose yra fitatų, tokių kaip avižiniai dribsniai, kukurūzai, rugiai, sveiki kviečiai, riešutai, sėklos, pupelės, bulvės, gervuogės, braškės, morkos ir figos. Skirtingai nuo oksalo rūgšties, šių maisto produktų fitatai taip pat gali slopinti kalcio absorbciją iš viso valgio, o ne tik maisto, kuriame yra šios medžiagos. Valgymas padeda sumažinti fitato lygį, taip pat užkandžia, daigina ar fermentuoja pupeles ar grūdus prieš vartojimą.

Aukšto fosforo maisto produktai

Maisto produktai, kurių sudėtyje yra daug fosforo, gali slopinti kalcio absorbciją, nes fosforui reikia vitamino D absorbcijai. Vitaminas D taip pat reikalingas kalcio absorbcijai. Maisto produktai, kurių sudėtyje yra daug fosforo, yra žaliosios lapinės daržovės, sveiki grūdai, gaivieji gėrimai, džiovintos pupelės, švieži vaisiai ir žemės riešutų sviestas. Šie maisto produktai konkuruoja su kalciu turtingais vitamino D maisto produktais, kad jie būtų absorbuojami, todėl kalcio praranda.