Kokie pagrindiniai kaulinio vėžio simptomai moteriai?

Apžvalga

Kaulų vėžys yra labai reti. 2010 m. Nacionalinis vėžio institutas įvertino 2650 naujų kaulų vėžio atvejų visose Jungtinėse Amerikos Valstijose, daugelyje vaikų. Po 10 metų daugelis kaulų vėžio tipų vyrams dažniau nei moterys.

Skausmas

Kaulinio audinio skausmas paprastai yra nuobodus skausmas, kuris prasideda palaipsniui. Skausmas gali būti labiau pastebimas naktį. Dr Henry DeGroot, ortopedijos chirurgas, specializuojantis onkologijoje, turi daugybę kaulų vėžiu sergančių pacientų, manančių, kad jų raumenys traukia arba susiaurėja. Labiausiai paplitęs kaulų vėžys, osteosarkomas, veikia aktyvią 20 metų amžiaus grupę. Yra keletas sparčiai augančių kaulų vėžio, galinčių sukelti stiprų skausmą. “DeGroot” išskiria didelio laipsnio chondrosarkomą kaip naviką, sukeliančią skausmingą skausmą.

Mišios

Pasak Pensilvanijos universiteto, dauguma vėžio atsiranda šalia sąnario rankoje ar kojoje. Osteozarkomos gamina nenormalius kaulus, o chondrosarkos gamina nenormalią kremzlę, kuri gali išsivystyti iš kaulų. Palpinta masė apima minkštųjų audinių patinimą po kaulų naviką. Kaulų vėžio atvejai yra stuburo, šonkaulių ir dubens. Šių sričių masės jaučiasi sunkiau.

Lūžis

Pensilvanijos universiteto mokslininkai praneša, kad retai lūžis atsiranda be skausmo. Rentgeno spinduliuotėje lūžis atsiranda dėl nenormalios kaulų srities. DeGroot nurodo metastazavusį krūties vėžį kaip dažniausią kaulų naviko lūžio priežastį. Kai lūžis yra nustatytas, biopsija gali nustatyti vėžio tipą.

Šlapimo simptomai

Kaukolių vėžys gali paveikti žarnų ir šlapimo pūslės funkciją. Chondrosarkomos, dažniausiai pasitaikančios vyresniems nei 60 metų žmonėms, veikia kaulus. Vėžys gali išaugti gana didelis, dėl to dažnai reikia šlapintis ar apskritai trukdyti šlapinimui. Bet koks kaulų vėžio auglys stuburo, kuris spaudžia nervus, gali sukelti šlapimo nelaikymą ar šlapimo nelaikymą.