Kokie yra kalio chlorato pavojai?

Apžvalga

“Matchesticks”, fejerverkai ir sprogmenys gali būti kalio chlorato. Ši baltoji, miltelių pavidalo medžiaga gali atrodyti nekenksminga, tačiau ji turi galingą perforaciją. Kai paliktas atskirai, jis gali būti mažiau kenksmingas, tačiau, kai suteikiama galimybė reaguoti į organines medžiagas, tokias kaip cukrus ar jūsų oda, gali būti padaryta rimta žala. Kalio chloratą reikėtų saugoti ir tvarkyti sertifikuotų specialistų. Jei susidursite su kalio chloratu, nedelsdami kreipkitės medicininės pagalbos.

Toksiškumas

Vien tik kalio chloratas yra toksiškas odai, akims ir vidaus organams, teigia inchem.org. Jei susidūrėte su šia chemine medžiaga, skalauti paveiktose vietose ir nedelsdami kreipkitės medicininės pagalbos. Nurijus, svetainė rekomenduoja praplauti burną ir sukelti vemimą, jei asmuo yra sąmoningas. Taip pat reikės medicininės pagalbos. Kalio chloratas taip pat gali sukelti toksiškus dūmus, jei jis naudojamas ugnyje. “Medžiagų saugos duomenų lape”, MSDS, kalio chloratui teigiama, kad jis “toksiškas kraujui, inkstams, plaučiams, nervų sistemai, kepenims ir gleivinei Membranos. ” Pakartotinis ar ilgalaikis poveikis gali sukelti rimtą žalą paveiktoms vietovėms.

Degimas

Nepaisant to, kad vien tik deginamos, kalio chloratas gali sustiprinti kitų medžiagų deginimą, teigia inchem.org. Kaip minėta anksčiau, jei ši cheminė medžiaga dalyvauja ugnyje, atsiras toksinių dūmų. Naudojant šią medžiagą reikia tinkamos ventiliacijos, ir ji turi būti laikoma atokiau nuo šilumos ar liepsnos. Svetainėje taip pat teigiama, kad pjuvenos ar kitos medžiagos neturėtų būti naudojamos gaisrui išdegti, nes tai gali sukelti papildomą užsidegimą. Vanduo yra reikalingas ir turėtų būti plačiai purškiamas virš liepsnos.

Sprogimas

Nors pats savaime nedegus, jis sumaišomas su kitomis medžiagomis, todėl gali sukelti sprogimą, dažnai sukelia liepsną. Jis dažnai naudojamas rengiant rungtynes, fejerverkus ir kitus sprogmenis. Pasak “Angelo.edu”, kalio chloratas yra oksidatorius, kuris sumaišomas su organiniu junginiu, pavyzdžiui, paprastu cukrumi ir sieros rūgštimi, sukelia sprogimą. Dėl šios priežasties kalio chloratą reikia laikyti atskirai ir atsargiai jį reikia išimti iš butelio. Jei pakratote buteliuką, gali sukelti buteliuką uždegti. Kalcio chlorato sprogstamasis pobūdis kartais rodomas chemijos laboratorijos demonstracijose. Šios demonstracijos turėtų atlikti tik ekspertai ir licencijuoti specialistai. Tokiais atvejais visada reikalinga tinkama ventiliacija, ir dalyviai turi būti apsaugoti nuo sprogimo ir susidariusių liepsnos.

Korozija

“Inchem.org” taip pat minima, kad kalio chloratas gali būti ėsdinantis metalams, esant vandeniui. Negalima laikyti šio junginio metalo, ir atsargiai reikia naudoti medžiagą iš metalo paviršiaus.