Kokie yra žarnyno parazitų gydymas žmonėms?

Mebendazolas

Pasak Pasaulio sveikatos organizacijos, žarnyno parazitai, tokie kaip parazitiniai kirminai, infekuoja daugiau nei ketvirtadalį pasaulio gyventojų. Šios infekcijos sukelia ligas, negalias ir mirtį. Nors yra daugiau nei 20 skirtingų parazitinių kirminų rūšių, kurios užkrečia žmones, beveik visi jie gali būti gydomi vienu iš penkių dažniausių receptinių vaistų. Medikamentai taip pat gali būti skirti parazitams, išskyrus kirminus, infekcijai.

Albendazolas

Dažniausiai vartojami mebendazolas, kuris gali būti saugiai vartojamas suaugusiesiems ir vaikams, vyresniems nei 2 metų amžiaus, dažniausiai gydomas išpuoselės, apvaliųjų kirmėlių, plunksnų ir kiaulių maras. Pasak Pasaulio sveikatos organizacijos arba PSO, įprastinę dozę sudaro 100 mg du kartus per dieną tris dienas.

Diethylcarbamazine

Albendazolas yra dar vienas dažniausiai vartojamas vaistas, skirtas suaugusiems ir vyresniems nei 2 metų vaikams gydyti arklių, kirkšnių, trichineliozės, plunksnų ir ascariozę. Šis vaistas taip pat vartojamas kartu su operacija sunkiais kanopinių infekcijų atvejais. Albendazolas paprastai skiriamas kaip 800 mg per parą, padalytas į kelias dozes, 28 dienoms, kaip rekomendavo PSO.

Ivermektinas

Diethylcarbamazine efektyviai veikia mažesnį kirminų, įskaitant viserinės lervos migrans, limfinės filariacijos, onchercerozės ir lūžis, parinkimą. PSO nurodo, kad šį vaistą galima saugiai vartoti suaugusiesiems ir bet kokio amžiaus vaikams, pradedant nuo 1 mg per parą ir didinant iki 6 mg per dieną 21 dieną.

Praziquantel

Tinkamiausi vaistai, vartojami onchocerciazei gydyti, yra ivermektinas, kuris taip pat veiksmingas prieš kelias kitas apvaliųjų kirmėlių, kirkšnių ir pinwormių rūšis. Ivermektinas yra skiriamas kaip vienkartinė 150 mikrogramų dozė kilogramui kūno svorio ir yra saugu suaugusiesiems ir visų amžiaus grupių vaikams, atsižvelgiant į PSO rekomendacijas.

Prazikvantelis yra geriausias vaistas nuo šistosomų infekcijos gydyti, jis taip pat yra labai veiksmingas daugeliui kaspinuočių ir kraujo kirmėlių. Vaistą galima saugiai vartoti suaugusiems ir vaikams iš visų amžiaus grupių, dažniausiai 40 mg / kg kūno svorio, suskirstyti į dvi dozes, kurios skiriamos nuo keturių iki šešių valandų, – paaiškina PSO.

Be parazitinių kirmėlių, žmogus taip pat gali būti užkrėstas viencelčių parazitais, tokiais kaip Giardia ir Trichomonas vaginalis. Abu šie mikroskopiniai parazitai gali būti gydomi metronidazolu.

Hormonas prednizonas skiriamas sunkioms toksokarijozėms ir trichinozės infekcijoms. Jei infekcija sukelia sunkią anemiją, pacientus taip pat galima gydyti geležimi. Be to, pacientams gali būti skiriami skausmo slopikliai, antibiotikai, priešuždegiminiai preparatai ir antihistamininiai vaistai, kad palengvėtų infekcijos sukelti antriniai simptomai.

Kai kuriais atvejais gali prireikti veiksmingos gydymo operacijos. Ginezių širdys gali būti veiksmingai gydoma tik operacija, o kai kuri apvaliųjų kirmėlių infekcija gali sukelti žarnyno ar kitų organų, kurie reikalauja chirurginio pašalinimo, kliūčių.

Metronidazolis

Kiti vaistai

Chirurgija