Kokios stiprios kvapo prakaito priežastys?

Bakterijos

Pagrindinė prakaito funkcija – atvėsti kūną, kai jis perkaista. Perkaitimas gali atsirasti dėl didelės aplinkos temperatūros arba padidėjusios vidinės temperatūros (nuo raumenų stimuliacijos). Emociniai stimulai ir tam tikri maisto produktai (pvz., Karšto ir (arba) aštraus maisto produktai) taip pat gali sukelti prakaitavimą. Žmogaus kūnas turi dviejų rūšių prakaito liaukas – eccrine prakaito liaukas, prieinamas gimus ir apimantis daugumą kūno ir apokrino prakaito Liaukos, kurios funkcionuoja tik brendimo metu. Pasak Amerikos Amerikos dermatologų akademijos, apopreninės prakaito liaukos daugiausia yra anogenitaliniame regione ir po ginklais. Nors prakaitas natūraliai yra bekvapis, yra veiksnių, kurie gali sukelti stiprus kvapas prakaitavimas.

Genai

Pagrindinė stiprus kvapo prakaitas yra bakterinė flora. Prakaitavimas natūraliai yra bekvapis, bet kai jis pasiekia odos paviršių, bakterijos, kurios paprastai gyvena ant odos, virškina prakaitą ir išskiria stiprus kvapus atliekas, susijusias su kvapniu prakaitu; bakterijos suskaido prakaito apokrininių liaukų sukurtą prakaitą. “Eccrine” prakaitą daugiausia sudaro vanduo ir tam tikros druskos. Pagal “Mayo Clinic”, “Apocrine” prakaitas yra storesnis, pieno spalvos prakaitas, kuriame yra riebalų.

Dieta

Pasak Go Ask Alice, Kolumbijos universiteto leidinio, genai vaidina svarbų vaidmenį, kiek žmogus prakaituoja. Kalbant apie stiprus kvapo prakaitą, šis faktas yra svarbus, nes kai daugiau prakaito, kad yra, daugiau bakterijų, kurios augs. Daugiau bakterijų, maitinančių prakaitą, reiškia daugiau atliekų, o tai, savo ruožtu, sukelia stipresnius kvapus.

Liga

Tam tikri maisto produktai ir gėrimai gali prakaituoti kvapą. Eiti paklausti Alice praneša, kad stiprus kvapus maistas, pvz., Svogūnai, česnakai, karis ir kiti stiprūs prieskoniai, gali sukelti prakaito kvapą. Panašiai kofeinas, alkoholis ir tabako kvapai gali išsiskirti per prakaitą. Allan Abbot, JAV Kalifornijos medicinos mokyklos medicinos koledžas, teigia “Sveikata”. Dabar žmonės, kurie per daug dietos gali išsivystyti stiprią kvapą, kuris pastebimas prakaite. Tai atsitinka, kai organizmas degina savo riebalus ir baltymus, kai trūksta tinkamos mitybos.

Tam tikros ligos gali sukelti prakaitavimą, kad kvapas stiprus. Pavyzdžiui, cukrinis diabetas gamina acetoną primenantį kvapą, nes organizmas turi mažai insulino atsargų arba atsparus insulinui. Pasak dr. Aboto, be insulino organizmas nevaldo cukraus ir pradeda deginti savo riebalus. Kepenų ir inkstų ligos taip pat gali sukelti stiprus kvapo prakaitas. Triemethylaminuria yra retas genetinis sutrikimas, dėl kurio prakaitas kvepia. FM03 geno, geno, kuris paprastai paverčia trimetilaminą į bekvapę molekulę, mutacija slopina geno funkciją. Pasak “Go Ask” Alice’o, kai trimetilaminas neperdirbamas, žuvies kvapas kaupiasi kūne ir išleidžiamas per prakaitą ir kvėpavimą.