Kokios yra candida glabrata gydymas?

Apžvalga

Candida glabrata yra gana patogeniškas grybas, kuris yra įprastos daugelio sveikų žmonių floros dalis. Tačiau pastaruoju metu plačiai vartojant imunosupresinius ir priešgrybelinius vaistus padidėjo C. glabrata sukeltų infekcijų skaičius. Iš tikrųjų, remiantis straipsniu, paskelbtu 1999 m. Sausio mėn. Klinikinių mikrobiologijos recenzijų leidime, C. glabrata yra antras dažniausiai pasitaikantis kandidozės po C. albicans atvejis. Priešgrybeliniai vaistai yra gydymo pagrindas.

Priešgrybeliniai vaistai

Grybų infekcijos gydymui dažniausiai naudojami priešgrybeliniai vaistai, tokie kaip amfoterecinas B ir azolo preparatai. Dozavimas, vartojimo būdas ir gydymo trukmė priklauso nuo infekcijos vietos ir ligos sunkumo. Pacientai, turintys invazinių infekcijų, tokių kaip kraujo, kaulų, širdies, šlapimo takų ir smegenų, gydomi intraveniniais amfoterecinu B arba flukanozolu 48-72 valandas, kol infekcija nekontroliuojama. Po to 2 – 6 savaičių išgertuose vaistuose per burną galima visiškai išnaikinti C. glabrata iš paciento kūno. Tačiau, pasak “John Hopkins Point of Care” informacinių technologijų centro, C. glabrata padermės turi didelį atsparumą flukanozoliui ir kitiems azolo preparatams. Pacientus, kurie gydomi šiais vaistiniais preparatais, reikia nuolat stebėti gydymo atsaką. Kita vertus, amfoterecinas B gali sukelti sunkų šalutinį poveikį, ypač jei jis skiriamas į veną. Caspofunginas yra dar vienas priešgrybelinis preparatas, kuris gali būti vartojamas, nors jo veiksmingumas invazinių infekcijų gydymui nebuvo gerai ištirtas; C. glabrata, pvz., Pieno ir ezofagito, gleivinės infekcijos paprastai būna lengvos ir gali būti gydomos geriamaisiais priešgrybeliais, tokiais kaip klotrimazolas, flukanozolas, Itrakonazolas, nistatinas ir amfoterecinas B. Narkotikai skiriami nuo 7 iki 14 parų, skiriamų du kartus per parą. Priešgrybeliniai preparatai taip pat yra tepalo formoje ir gali būti vartojami lokaliai, kad būtų galima gydyti C. glabrata sukeltas makšties ir odos infekcijas.

Antipiretai

Invazinės C. glabrata infekcijos dažniausiai yra susijusios su karščiavimu ir antipyretikais, tokiais kaip acetaminofenas, ibuprofenas ir aspirinu, gali būti naudojamos kūno temperatūrai sumažinti. Šie vaistiniai preparatai yra parduodami be recepto ir gali būti naudojami, kai reikia. Tačiau MedlinePlus perspėja apie aspirino vartojimą jaunesniems kaip 18 metų vaikams dėl rimto šalutinio poveikio, žinomo Reye sindromo, dėl kurio atsiranda kepenų ir smegenų patinimas, pavojaus.

Deguonies terapija

Pacientams, sergantiems C. glabrata kraujotakos, plaučių ir smegenų infekcijomis, gali pasireikšti ir dusulys. Deguonies terapija, kai deguonies koncentracija yra aukštesnė nei kambario atmosferos koncentracija naudojant veido kaukę arba nosies kančią, gali būti naudojama norint atleisti nuo kvėpavimo sutrikimų.

Chirurgija

Gydant kai kuriuos invazinių C. glabrata infekcijų atvejus, pvz., Protezų vožtuvus, gali prireikti chirurginio drenažo ar infekuotų audinių pašalinimo. Klinikinės praktikos infekcinių ligų lapkritį 2006 m. Paskelbtame straipsnyje teigiama, kad C. glabrata sukeltas natūralaus vožtuvo endokardito gydymas yra nesėkmingas net po vienos savaitės nuo plaučių priešgrybinių ligų gydymo ir reikia chirurginės intervencijos. Iš tikrųjų tyrime teigiama, kad chirurgijos ir priešgrybelinių derinių derinys reikalingas C. glabrata sukeltam proteziniam vožtuvo endokardito gydymui.