Kokios yra juosmens spondilozės priežastys?

Natūralus senėjimas

Stuburo juosmens sritis yra sudaryta iš penkių mažų slankstelių arba kaulų, kurie palei vertikaliai išilgai apatinės nugaros dalies. Juosmens spondilozė yra degeneracinė stuburo būklė, kuri taip pat vadinama stuburo osteoartritu. Žmonėms virš 40 metų yra didžiausia rizika susirgti spinaline spondilozės simptomais, pvz., Ryto galūnių standumas ar skausmas, pasakoja sveikatos priežiūros specialistai “SpineUniverse”. Susirūpinimas ar klausimai dėl juosmens spondeliozės priežasčių turėtų būti aptariami su medicinos specialistu.

Genetiniai nukrypimai

Pasak “SpineUniverse” sveikatos priežiūros specialistų, viena iš dažniausiai pasitaikančių spinalinės spondilozės priežasčių yra natūralus senėjimas. Kaip žmogaus kūnas amžius, diskai, kurie sėdi tarp stuburo slankstelių, lėtai pablogėja. Nugaros smegenų diskas ir pablogėjimas dėl kremzlių sumažina tarp kiekvieno slankstelio esančią erdvę. Dėl to nugarkaulio juosmens srityje galūnės slanksteliai gali nusidėvėti, atskleidžiant nervų šaknis, palei stuburą. Nervų ekspozicija gali sukelti nervinį uždegimą, kuris gali sukelti juosmens spondilozės simptomus, tokius kaip nugaros skausmas.

Gyvenimo būdo pasirinkimas

Tam tikri žmonės gali vystyti juosmens spondilozę dėl paveldėtų genetinių savybių, paaiškina medicinos ekspertai Amerikos ortopedijos chirurgų akademijoje. Šie genetiniai sutrikimai gali sukelti tam tikrų žmonių susidarymą neįprastai ploniems slanksteliams, kurie yra labiau linkę į spondilozę.

Sužalojimas ar per daug

Tam tikros gyvenimo būdo pasirinkimas, pvz., Rūkymas cigaretėmis, gali padidinti asmens riziką susirgti spindulinės spondilizės. “SpineUniverse” sveikatos priežiūros specialistai paaiškins, kad rūkymas cigaretėms gali neigiamai paveikti vandens kiekį nugarkaulių diskuose. Nepakankamas vandens lygis, esantis stuburo diskuose, gali padidinti šių diskų būklę, o tai gali sukelti juosmens spondilozę.

Žmonių skausmas juosmens srityje gali sukelti spondilozę tam tikruose žmonėse, paaiškina sveikatos priežiūros specialistai Čikagos neurochirurgijos ir neurorezistorijos instituto. Nugaros smegenų pažeidimas gali priversti stuburo diskas nebeveikti. Kai tai įvyksta, paveiktiems žmonėms yra padidėjusi juosmens spondilozės išsivystymo rizika. Be to, dažnai per daug nugaros per fizinę veiklą, tokią kaip gimnastika ar futbolas, gali padidinti stresą ant juosmens slankstelių, praneša AAOS medicinos ekspertai. Toks perteklius gali sukelti nugarą, pvz., Lūžių ar disko paslydimą, kuris sukelia juosmens spondilozę.