Kokius maisto produktus valgote po skystos dietos?

Apžvalga

Jei atlikote medicininiu požiūriu prižiūrimą skystą dietą, turėsite konkrečių nurodymų, kaip atnaujinti kietų maisto produktų vartojimą. Tai ypač aktualu, jei turite kokių nors medicininių problemų, todėl sekite gydytojo patarimus. Jei jūs sukūrėte savo skystą mitybą ir norite sugrįžti prie valgio, elkitės atsargiai. Visada pasitarkite su savo gydytoju ar kitu tinkamu sveikatos priežiūros specialistu, jei po greito skysčio jaučiatės silpnas ar blogas.

Ajurvedos dieta

Panajkarma – tai iš Indijos pagaminta ajurvedos medicina yra speciali detoksikacijos schema. Tuo metu kečariai, pagaminti iš gerai virtų ryžių ir mungo pupelių, valgomi kelias dienas. Vasant Ladas, “The Complete Guide to Ayurvedic Home Remedies” autorius, rekomenduoja valgyti tai su ghee arba sviestu, kuriame pašalinti pieno riebalai. Tai paprastai yra tinkama daugumai žmonių, kurie baigia skysta dieta. Galite valgyti pusę puodelio porcijos, kad pradėtumėte du ar tris kartus per dieną, kaip jūs galite virškinti. Pasipriešinkite pagundai valgyti sunkius gyvūninius baltymus, kepti, aštrūs, riebi arba saldūs maisto produktai. Tai gali apsunkinti virškinimą, kuris atsiranda skysta dieta.

Pakartotinis kietųjų medžiagų grąžinimas

MD Elson Haas paskatino keletą juicingų grupių Marin County, Calif., Ir patarė jiems palaipsniui atnaujinti kietą maistą. Jis paprastai yra gerai toleruojamas daržovių sultinio valgomajame, gerai išvirti grūdai, tokie kaip avižiniai dribsniai, rudieji ryžiai, soros, quinoa ar basmati su nedideliu kiekiu garruotų daržovių ir labai mažais alyvuogių, linų ar rapsų aliejaus kiekiais. Dieta. ” Jis taip pat rekomenduoja nedidelį kiekį visų rūšių keptų pupelių: lęšių, mung pupelių, karalienės pupelių ir pan. Tai suteikia lengvai suskaidytą baltymą, jei jie yra gerai paruošti iki labai minkšta.

“Bland Foods”

Po skystos dietos dažniausiai yra daug sunkiau virti šviežias daržoves, tokias kaip brokoliai, kurių skrandžio produkcijai reikia daug druskos rūgšties. Vietoj to, paprastai minkšta mityba, pvz., Ryžių užkandis su nedideliu kiekiu virtų daržovių, tokių kaip žalia, juoda ar purpurinė kopūstai arba žiedai, paprastai yra lengvai virškinama. Andrew Weil, MD, pataria žmonėms pradėti nuo sveikų vaisių, valgyti šiek tiek, kramtyti lėtai ir kruopščiai, ir praleisti valgyti didžiulį šventę, kad būtų išvengta pykinimo.