Kokius vaisius galite valgyti po skrandžio aplinkkelio operacijos?

Apžvalga

Skrandžio šuntavimo operacija padeda blogai nutukusiems pacientams prarasti daug svorio. Operacija sumažina skrandžio dydį ir blokuoja šiek tiek kalorijų absorbciją. Linda Aills, RD, vadovaujančioji mokslininkė, 2008 m. Kovo mėn. Paskelbtoje ataskaitoje “Nutukimo chirurgija” pranešė, kad pacientai po operacijos laipsniškai pereina keletą mitybos etapų po operacijos, kol jie gali toleruoti didelį kiekį baltymų, mažai cukraus ir mažai riebalų. Ir susijusios ligos “.

Sveiki vaisiai

Skausmo ir pilna skysčių fazės po operacijos pacientai negali valgyti sveikų vaisių. Vėlesniuose etapuose, įskaitant puristą ir minkštąsias fazes, gali būti įtraukti kai kurie minkšti arba nulupti vaisiai. Pacientai turi apsvarstyti cukraus ir angliavandenių kiekį bet kokiame maiste, įskaitant vaisius, siekiant išvengti dempingo sindromo. Merilendo universiteto Merilendo medicinos centras teigia, kad dempingo sindromas, kurį sukelia valgant per daug cukraus ar riebalų, sukelia drebulį, galvos svaigimą, prakaitavimą, pykinimą ir vėmimą. Uogos – mėlynės, braškės, avietos ir kt. – mažiau cukraus ir angliavandenių nei kiti vaisiai, todėl pacientai juos gerai toleruoja, teigia “Bariatric Eating”. Kita vertus, bananai gali sukelti nepatogumų ir svorio padidėjimą dėl didelio cukraus kiekio. Augalais, tokiais kaip obuoliai, apelsinai ir greipfrutai, peeling ir apipjaustymas pagerina jų virškinamumą. Kai pacientai bet kokiu fazu prideda naujus maisto produktus, jie turi prasidėti labai nedideliais kiekiais ir kramtyti valgyti, kad gerti virškinimą. Jei tam tikras maistas sukelia tokias problemas kaip diskomfortą, viduriavimą, pykinimą ar vėmimą, pacientas turėtų vengti tokio maisto.

Perdirbti vaisiai

Po chirurginio gydymo pacientai gali įeiti į supjaustytą maisto fazę. Tačiau cukraus kiekis gali būti nepriimtinas, jei konservuotų lengvame arba sunkiajame sirupe. Norint išvengti dempingo sindromo, pacientai turėtų ieškoti konservuotų vaisių ar vaisių, kurių sudėtyje nėra cukraus. Taip pat yra ir be cukraus įdirbtų obuolių.

Vaisių sultys ir džiovinti vaisiai

Nors maždaug 40 proc. Pooperacinių pacientų gali toleruoti praskiestą obuolių ir apelsinų sulčių, daugelis turi vengti arba atskiesti šias sultis dėl didelio cukraus kiekio, pažymi Aills. Daugelis pacientų dėl didelio cukraus kiekio turi vengti džiovintų vaisių, tokių kaip razinos, džiovintos abrikosai ir džiovintos spanguolės. Kai kurie pacientai gali pastebėti, kad jie toleruoja šias vaisių formas vėliau po metų ar dviejų, net jei jie netoleruoja jų ankstyvame procese.