Ką rodo mri?

Apžvalga

Magnetinio rezonanso vaizdavimas (MRT) yra neinvazinis vaizdavimo metodas, naudojamas kaip diagnostikos priemonė navikams ir kitiems sutrikimams. Radijo dažnio impulsai ir magnetinis laukas sukuria jūsų organų, minkštųjų audinių, kaulų ir kitų vidinių struktūrų vaizdus; gydytojai gali naudoti šį išsamų kūno vaizdą, norėdami išspręsti bet kokias problemas.

Smegenys ir nugaros smegenys

Kai MRT atliekama ant smegenų ar nugaros smegenų, gali būti nustatytos kelios sutrikimų. Galima matyti smegenų pažeidimus, tokius kaip trauminis smegenų sužalojimas ir insultas. MRT dažnai naudojama smegenų auglių nustatymui ar jų progresavimui. Jei pacientui atliekami keli MRT, demencijos progresas gali būti dokumentuojamas. Be to, diagnozuojami vystymosi sutrikimai.

Širdis

Širdies MRT gali suteikti vizualų širdies kamerų sienų dydžio ir storio vaizdą. Jei sirgote širdies priepuoliu ar sirgote širdies liga, MRT gali parodyti, kiek buvo padaryta žala širdžiai. Be to, širdies MR gali padėti išvengti prevencinės sveikatos, nes tai parodys plokštelės sukūrimą, dėl kurio gali atsirasti širdies problemų.

Kaulai ir sąnariai

Jei turite silpnumą vienoje iš jūsų sąnarių ar kaulų dėl daugybės sužalojimų, MRT gali parodyti žalos mastą ir tai, ar buvo paveikti kiti kaulai. Be to, rodant kaulų ir sąnarių anomalijas, MRT gali parodyti, jei turite artritą ir nustato, ar jis yra lokalizuotas viename kūno regione.

Nors mammogramai dažniausiai naudojami krūties vėžiui nustatyti, Mayo klinika rekomenduoja MRT kaip kitą variantą. MRT krūties tyrimas idealiai tinka moterims, kurioms yra didelė krūties vėžio rizika ar krūtų audiniai, kurių mammogramai negali skirtis nuo vėžinių audinių.

Krūtys