Kas sukelia akių insulto?

Tinklainės venų užimtumas

Akies insultas atsiranda dėl užsikimšimo, kuris riboja ar visiškai apsaugo kraują nuo vienos ar daugiau akies dalių. Daugumoje žmonių akių insultas atsiranda be skausmo ar įspėjimo, todėl dauguma žmonių praranda daug regėjimo. Daugumai žmonių šis regėjimo praradimas yra nuolatinis. Žinios apie kai kurias akių insulto priežastis gali padėti nustatyti geriausią gydymą.

Tinklainės arterijos atvejai

Tinklainė linijos akies nugaros, ir šis jautrus audinys perduoda vaizdinę informaciją į regos nervą, kuris tada perduoda jį į smegenis. Tinklainė reikalauja kraujo maitinimui, o kraujo venai perneša kraują nuo šio svarbaus audinio. Jei užsikimšusi tinklainės venose, slėgis dažnai sukelia venos ar mažesnių kapiliarų kraujavimą. Skystis pateks į tinklainę, sukeldamas patinimą, kuris sutrikdys regėjimą; steroidų injekcijos gali padėti sumažinti tinklainės patinimą. Kiti gydymo būdai, tokie kaip lazeris ar chirurgija, gali padėti ištirpinti krešulį, kuris sukėlė akių insultą. Tačiau šie gydymo būdai gali neveikti kiekvienam pacientui.

Išeminė optinė neuropatija

Tinklainės arterijos perduoda kraują į akis, o jeigu viena iš šių arterijų yra užblokuota, maitinantis kraujas nepasiekia tinklainės. Šis užblokavimas gali sukelti sunkų staigų regos netekimą. Jei akis turi visišką regos praradimą, tai gali reikšti, kad užsikimšimas įvyko tinklainės arterijoje šalia regos nervo. Dalinis regos praradimas gali atsirasti dėl arterijos užkimškimo kitose tinklainės dalyse. Kai kuriems žmonėms regos praradimas gali trukti tik trumpą laiką, tačiau kiti gali turėti nuolatinį regos praradimą. Gydytojai neturi tinklainės arterijų užkimšimo procedūrų, tačiau jie gali skirti vaistų, kad bandytų išardyti užblokavimą, arba gydytojas gali Masažas akis, kad judėtų krešulys.

Vaizdinio nervo arterijose gali būti užblokuota akies insulto rūšis, vadinama išeminiu optiniu neuropatija. Dėl to gali atsirasti silpnas ir visiškas regėjimo praradimas. Daugelis ischeminės optinės neuropatijos atvejų atsiranda dėl laikino arterito, kuris sąlygoja gydymą kortikosteroidais. Daugeliu atvejų regėjimo praradimas dėl išeminės optinės neuropatijos, regėjimo praradimas yra nuolatinis, tačiau gydymo priežastis gali padėti užkirsti kelią kitai akiai.