Kas sukelia karščio pojūčius be menopauzės?

Karštos “Flash” pagrindai

Karščio bangos yra vienas iš būdingų menopauzės požymių. Staigus šilumos pamatimas į veidą ir visa viršutinė kūno dalis, prakaitavimas, lenktynių širdis ir pykinimas yra tik pradžia. Kiti simptomai yra jausmas silpnas, sunku kvėpuoti ir staiga sukelti galvos skausmą. Nors karščio bangos dažniausiai yra susijusios su menopauze, “pakeitimas” nėra vienintelė karščio bangos priežastis.

Hormonai

Gali būti daug skirtingų karščio mirties priežasčių, tačiau hormonai visada yra problemos pagrindas. Kai estrogenas pasiekia žemą lygį, jis veikia smegenų hipotalamą. Hipotalamus valdo keletą kūno funkcijų, įskaitant miegą, lytinių hormonų reguliavimą ir temperatūrą jūsų kūne. Kai hormonų lygis svyruoja, tai taip pat jūsų kūno temperatūra – ir karščio mirksi.

Vaistiniai preparatai

Moterims, vartojančioms tamoksifeno, skirto krūties vėžiui gydyti, dažnai pasireiškia karščio bangos. Vaistas veikia hormonų lygį, o karščio bangos yra dažnas šalutinis poveikis. Tamoksifenas veikia nuo estrogeno poveikio, kuris gali sukelti krūties vėžį. Moterims gali pasireikšti karščiavimas nuo tamoksifeno, o kūnas tampa įprastas. Kai kurios moterys patiria karščio pojūčius nutraukus vaistų vartojimą. Nors tamoksifenas neveikia menopauzės, jo poveikis estrogenui yra pakankamai didelis, kad sukelti karščio bangos.

Sąlygos

Vėžys, atrodo, yra susijęs su karščio bangos, dėl jo gydymo. Menopauzė gali atsitikti dėl įvairių priežasčių, todėl gali sukelti karščio bangos. Moterims, sergančioms vėžiu, gali pasireikšti menopauzė, kurią sukelia gydymas. Chemoterapija ir chirurgija kai kurių reprodukcinių organų pašalinimui gali būti už karščio bangos metu vėžio gydymo.

Chirurgija

Chirurgija, skirta pašalinti reprodukcinius organus – histerektomiją – gali sukelti menopauzę ir visus jos simptomus. Chirurgiškai sukelta menopauzė sukelia karščio bangos dėl estrogeno lygio pokyčių, kai pašalinami lytiniai organai, įskaitant kiaušides.

Hormonų lygiai, ypač hormono estrogenas, signalizuoja smegenis kontroliuoti kūno temperatūrą. Kai estrogenas yra paveiktas, dėl kokios nors priežasties gali atsirasti karščio bangos. Menopauzė dažniausiai yra priežastis, nesvarbu, ar tai yra jūsų kūno natūralus laikas, ar tai buvo sukelta vaistų ar chirurgijos būdu. Bet kokia būklė, vaistas ar chirurgija, nutraukianti estrogenų gamybą arba trukdančią jo veikimui, gali sukelti karščio bangos.

Esmė