Kas sukelia moterims plaukų augimą aplink jų smeigtukus?

Hormoniniai pokyčiai

Pagal hormonų pagalbos centrą Niujorke, jei staiga pastebėsite tamsius plaukus aplink savo spenelius, greičiausiai bus kaltinama hormonų banga. Moterys natūraliai per visą gyvenimą patiria hormoninius bangas. Hormonų padidėjimas gali sukelti staigius plaukus augti ant spenelių, taip pat jūsų veidui ar nugarai. Jūsų gydytojas gali išbandyti savo hormonų kiekį ir padėti jums nustatyti plaukų aplink savo smegenis padidėjimo priežastis.

Poliketinis kiaušidžių sindromas

Pasak “Ninjorko hormonų pagalbos centro”, testosterono padidėjimas gali padidinti plaukų augimą ant nipelių. Testosteronas dažnai plečiasi jaunose moterims per brendimo laiką, o tai gali sukelti naujų plaukų augimą daugelyje vietų, įskaitant aplink spenelių. Moterys patiria aukščiausią testosterono lygį savo vėlyvame paauglyje iki savo 20-ųjų pradžios. Per šį laiką plaukai aplink špagų kraštus yra normalūs. Kai kurioms moterims būklė gali būti nepatogi. Galite matyti gydytoją, kad patikrintumėte savo testosterono lygį ir nustatytumėte, ar būdinga jūsų nipelio plaukų augimo apimtis.

Nėštumas

“Polycystic kiaušidžių sindromas” yra būklė, paveikianti daugelį moterų ir paauglių mergaičių, remiantis “Teens Health” tinklalapiu. Jei turite PCOS, jūsų kiaušidės generuoja daug androgenų, kurie yra hormonų, kurių sudėtyje yra testosterono, klasė. Dėl tokio testosterono padidėjimo moterims, sergančioms PCOS, dažnai pasireiškia padidėjęs plaukų augimas netikėtose vietose, įskaitant aplink nipelius, taip pat ant veido, krūtinės ir nugaros. Jei manote, kad Jums gali būti PCOS, kreipkitės į gydytoją. Gavę ankstyvą diagnozę, galite pradėti gydymo planą, kuriuo galima patikrinti savo PCOS simptomus.

Pasak “Kids Health” svetainės, nėščios moterys dažnai patiria plaukų augimą. Nors jūsų padidėję nėštumo hormonai gali padaryti jūsų plaukai storesni ir ilgiau nei kada nors anksčiau, jie taip pat gali sukelti tamsius plaukus netinkančiose vietose, pavyzdžiui, ant smakro, kaklo ir nipelių. Po nėštumo jūsų hormonai grįžta į normalią padėtį, o papildomi plaukai iškrenta, todėl nepamirškite, kad šis padidėjęs spenelių plaukas yra tik laikinas.