Kas sukelia pilka plaukus vaikams?

Genetika

Vienas iš bendrų požymių, susijusių su vyresnio amžiaus, yra pilka plaukai. Kai mes amžiaus, melanocitai, kurie prisideda prie pigmento, melanino, gamina mūsų plaukus, todėl plaukai tampa skaidresni arba “pilki”. Iš tiesų, be melanino, plaukai atrodytų balti. Nors pilka plaukai gali būti normalūs suaugusiesiems, gali atrodyti, kad tai nėra būdinga vaikui. Tačiau bet kokio amžiaus vaikai gali auginti keletą savo pilvo plaukų.

Paveldimumas

Viena iš pagrindinių vaikų pilvųjų plaukų priežasčių yra genetiškai apibrėžtas, priešlaikinis brandinimo laikotarpis. 2005 m. Paskelbtame Australijos tyrime, paskelbtame žurnalo “Tyrimo dermatologijos simpoziumo bylų žurnalas”, nustatyta silpna, bet teigiama koreliacija tarp pleiskanų ir pilkšvų plaukų istorijos. Tai nereiškia, kad vienas sukelia kitą, tačiau, kaip pleiskanų dažnis padidėja taip tikėtina, kad pilka plaukų. Be to, tyrime nustatyta, kad pilvųjų plaukų paplitimas nuo 25 proc. Iki 35 metų išaugo nuo 18 proc. Iki 60 proc., O vaikų skaičius buvo mažesnis ir nepranešta.

Ligos / sutrikimai

Caucasians labiau paveikti pilka plaukai nei kiti vaikai, dažniausiai su keliais išsisklaidžiusiais pilkiais plaukais, negu pilni išaugę. Pasak “Dr. Greene.com”, ankstyvojo pilvųjų plaukų dažymas šeimos istorijoje dažniausiai numato jo palikuonių vystymosi potencialą. Nepaisant to, tyrimų nepakanka, kad būtų galima tiksliai pasakyti, kokie genai ar iš kurios pusės šeimos pilvukai yra paveldimi.

Vitamino B12 trūkumas

Tam tikri vaikystės odos sutrikimai, tokie kaip vitiligas, tuberkulinė sklerozė, Waardenburgo sindromas ir neurofibromatozė, buvo indikuoti, siekiant sukelti plaukų pigmentacijos praradimą. Kartu su švelninančiais plaukais simptomai, vaikai su šiomis ligomis pasireiškia traukulių, klausos praradimo ir navikų požymiais. Kitas ankstyvojo puvimo priepuolis yra skubi arba nepakankama skydliaukės būklė, pvz., Kapo liga ar Hashimoto liga.

Stresas

Vitamino B12 trūkumas yra stipriai susietas su pilkiais plaukais. Kadangi dauguma maisto produktų, pagamintų iš gyvūnų, suteikia daugiau nei pakankamą vitamino B12 kiekį, dažniausiai pasireiškia dėl mitybos trūkumo. Kita vertus, vaikai, kurie laikosi griežtų veganų mitybos, gali priklausyti šiai kategorijai. Taip pat gali pakisti vaikai, kuriems buvo operacija, kurios metu skrandis negali tinkamai virškinti ir absorbuoti vitamino B12. Siekiant ištaisyti šią priežastį, tėvai turėtų skirti vaikus vitamino B12 priedą.

Priešingai nei populiarus įsitikinimas, stresas nesukelia skaistumo. Šiek tiek moksliniai tyrimai palaikė šį teiginį. Vis dėlto naujausi tyrimai, paskelbti žurnalo “Cell” 2009 m. Birželį leidime, nustatė, kad genotoksinis poveikis — ant genų nukreiptas ultravioletinės spinduliuotės ir spinduliuotės — gali mutavus plaukų ląsteles, sukeliančius ankstyvus pilingumo požymius.