Kas sukelia žmogaus kulkšneles išsipūsti?

Apžvalga

Daugelis žmonių patiria опухшие лодыжки. Šis patinimas – taip pat vadinamas kulkšnies edemu – gali turėti keletą priežasčių, pradedant nuo nedidelių iki reikšmingų pagrindinių sveikatos problemų. Pasitarkite su savo gydytoju dėl tikslios diagnozės nustatymo, jei turite kulkšnių patinimą.

Sužalojimas

Žaizdos yra viena iš labiausiai paplitusių priepuolių priežasčių. Traumos prie kulkšnies sąnarių, atraminių struktūrų ar aplinkinių audinių gali sukelti uždegimą sukeliamo skysčio kaupimosi. Šis patinimas dažnai būna susijęs su skausmais, kraujosruvomis ir sumažėjusiu judesio amplitudiu.

Ilgalaikis padėties nustatymas

Nuolatinis ar sėdimasis ilgą laiką gali sukelti jūsų kulkšnių plintėjimą, nes dėl gravitacijos skystis kaupiasi apatiniuose galuose. Asmenys su varikoze venomis ar kūno svorio pertekliumi gali būti ypač linkę prigulti prie kulkšnies, ilgėjant jų padėčiai dėl sumažėjusio kojų venų gebėjimo siurbiuoti skysčių atgal į širdį.

Vaistiniai preparatai

Kai kurie vaistiniai preparatai gali sukelti jūsų kulkšnis. Sumažėję sąnariai yra dažni asmenims, vartojantiems kalcio kanalų blokatorių, dažniausiai skirtus vaistus kraujo spaudimui kontroliuoti ir gydyti širdies ligas. Pavyzdžiai yra amlodipinas (Norvasc), diltiazemas, verapamilis ir felodipinas. Steroidai ir kiti hormonai, tokie kaip hormonų pakeičiamoji terapija ar kontracepcija, vartojami estrogenai, taip pat kai kurie antidepresantų, vadinamų MAO inhibitoriais ar tricikliais, klasės taip pat gali sukelti kulkšnies patinimą.

Sveikatos sąlygos

Sunkus širdies nepakankamumas sukelia skysčių kaupimąsi apatinėse galūnes ir kitose kūno dalyse. Dažnas širdies nepakankamumo simptomas yra patinimas krūtinėse. Širdies nepakankamumas atsiranda dėl neveiksmingos širdies pumpavimo veikimo ir reikalauja išsamaus fizinio egzamino ir bandymų, siekiant nustatyti priežastis. Artritas gali paveikti kulkšnį ir sukelti patinimą. Uždegimas sukelia skausmą, sąstingį ir kulkšnies patinimą, kuris yra pagrindinis simptomas. Artrito kulkšnių patinimas dažnai yra pasikartojančios traumos arba ankstesnio lūžio rezultatas.

Nėštumo metu nedažnai pasitaiko pleiskanotų kulkšnių. Kai gimdos auga, ji daro spaudimą dubens organams ir kraujagysliams, stabdant įprastą skysčių grįžimą į širdį. Staigus pėdų patinimas gali būti preeklampsijos požymis, pavojinga būklė, sukelianti aukšto kraujo spaudimo simptomus, galvos skausmą, staigų svorio padidėjimą ir neryškus matymą. Sąlyga gali būti pavojinga gyvybei – nedelsdami kreipkitės į gydytoją, jei turite šių simptomų.

Nėštumas