Kokie vitaminų trūkumai gali būti sukeliami dėl ankstesnio vaisto vartojimo?

Apžvalga

Prevacidas arba lansoprazolas yra protonų siurblio inhibitorius. “Medline Plus” medicinos enciklopedija nurodo šį vaistą, kaip nurodyta gydant aspiracinę pneumoniją ir gastroezofageines problemas, tokias kaip kepenų opa ir rūgšties refliuksas. Kaip ir vartojant bet kokį vaistą, gali būti panaikinti efektai, dėl kurių atsiranda trūkumų ar neleidžiama kitiems vaistams tinkamai veikti. Gali būti reikalingas kraujo tyrimas, siekiant nustatyti absorbcijos ar trūkumo mastą. Būtina pateikti simptomų, vaistų ir be recepto papildymų sąrašą konsultuotis su licencijuotu sveikatos priežiūros specialistu, kuris gali teikti pasiūlymus kiekvienu konkrečiu atveju. Savarankiškai gydantis dėl rimtos sveikatos būklės yra griežtai įspėtas, nes tai gali būti mirtina.

Vitaminas B12

Prevacidinis vartojimas gali sumažinti esamą vitamino B12, taip pat užkirsti kelią likusių žarnų absorbcijai. Vitaminas B12 yra esminė smegenų, nervų ir kraujo ląstelių funkcijos dalis organizme. Paprastai nustatyta, kad amerikietiška dieta yra gausa, o žuvys, mėsa ir pieno produktai yra labai vartojami. Tačiau Nacionalinės dietologų papildų biuro sveikatos įstaigos teigia, kad asmenys, turintys lėtinės virškinimo trakto ligos, pagyvenę žmonės ir griežti vegetarai, dažniau pasireiškia šiais trūkumais. Anemija, būklė, atsiradusi dėl ilgesnio vitaminų B12 trūkumo laikotarpio, gali atsirasti dėl vaistų, malabsorbcijos ir skrandžio operacijų bei vaistų, vartojamų kovai su refliukso rūgštimi. Papildymas yra įprastas būdas išspręsti problemą, be nuolatinio gyvenimo būdo ir mitybos pokyčių.

Vitaminas D su kalciu

Prevacidas dabar yra paženklintas juodo langelio įspėjimu, susijusiu su kaulų praradimu. Akivaizdu, kad ilgalaikiai šio vaistinio preparato vartotojai turi didesnę lūžių dalį klubo, riešo ir stuburo srityje ir gali gauti papildų. “Medline Plus” medicinos enciklopedija taip pat leidžia manyti, kad vyresni nei 50 metų asmenys, vartoję šį vaistą vienerius metus ar ilgiau, gali norėti apsvarstyti kitas galimybes, kurios galbūt sumažintų ar nutrauktų vartojimą, jei pasvertų didesnę riziką, susijusią su kritimu ir kaulais. Vartojimas su vitaminu D ir kalciu gali arba nebūti įmanomu pasirinkimu, nes tai turėtų būti papildomai aptariamas gydytojas.

Geležis

Geležis yra mineralas, rastas kūno raudonose kraujo kūnelėse. Dauguma žmonių maitina pakankamai mėsos, paukščių, lapuočių žalumynų, žuvies ir ankštinių, kad išvengtų anemijos. Dėl ilgalaikio vitamino B12 trūkumo atsiradusios anemijos taip pat gali atsirasti geležies trūkumas. Dauguma žmonių privalo vartoti Prevacidą kasdien ir neturėtų nutraukti jo vartojimo, nevertinant naudos ir rizikos. Pasak Merilendo universiteto Medicinos centro, gydant gastroezofaginio sutrikimo atvejus, jei vaistas gali būti sustabdytas, tai gali reikšti nesugebėjimą valgyti ar laikyti maistą. Jei vaistas vartojamas daugiau nei metus, geležies malabsorbcija gali sukelti daugybę kitų sunkių sveikatos sutrikimų, įskaitant vėžį. Papildymas yra vienas iš būdų išspręsti problemą, tačiau jis turi būti griežtai prižiūrimas gydytojui.