Kokie yra 15 nervų šaknų nervinės žalos gydymas?

Skausmo vaistai

Terminas “L5” apibūdina plotą arba lygį, kuriame specifinis nugaros nervas išeina iš stuburo ir eina per kūną. L5 segmentas yra apatinėje nugaros dalyje, o su juo susijęs nugarkaulio nervas nusileidžia kojų nugarą, kad kojos pateiktų jutimo ir variklio signalus. Šis nervas gali būti nuolat pažeistas tam tikromis sąlygomis. Kadangi nervų skausmas gali būti sunkus, pacientas turėtų suprasti galimus L5 nervų šaknies nervų pažeidimo būdus.

Fizinė terapija

Skausmo vaistai yra pirmosios eilės gydymas L5 nuolatiniam nervų pažeidimui. Remiantis Amerikos ortopedijos chirurgų akademija, pirmieji vaistai yra paprastai nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo, tokie kaip naproksenas ar ibuprofenas. Jei nervų pažeidimas sukelia stiprų skausmą, gali būti skiriami tokie vaistai kaip gabapentinas ar amitriptilinas. Nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo gali sukelti kepenų, inkstų, skrandžio ar širdies ligas, ir juos reikia vartoti tik atidžiai prižiūrint. Gabapentinas ir amitriptilinas gali sukelti mieguistumą, galvos svaigimą, galvos svaigimą ar haliucinacijas, o pacientas nedelsdamas turi pranešti savo gydytojui, ar jis patiria bet kurį iš šių šalutinių reiškinių.

Vaikščioti AIDS

Remiantis “National Health Institutes” “Medline Plus”, fizikinė terapija yra tinkamas ilgalaikio L5 nervo šaknų pažeidimo gydymas. Fizinė terapija padės sumažinti skausmą ir padidins raumenų jėgą bei kontrolę, kurią gali paveikti L5 nervų šaknų pažeidimas. Fizinė terapija gali apimti ne tik pratimus, bet ir tęstinumą, ledo ir karščio terapiją bei masažą. Fizinė terapija yra efektyvi tik tuo atveju, jei pacientas baigia visus seansus ir tęsia namuose treniruočių programą.

Jei raumenys yra stiprios silpnoje paveiktoje kojoje, gali būti paskirtos vaikščiojimo priemonės, nurodo Medline Plus. Priklausomai nuo negalios masto, vaikščiojimo priemonės gali svyruoti nuo kojų ortotikų iki nuolatinės invalidų vežimėlio. Ši parama skirta pagerinti judumą ir gebėjimą naudoti paveiktą galūnę. Paprastai pacientas išmoko naudoti šiuos prietaisus terapijoje.