Kokie yra lengvojo alaus nauda sveikatai?

Alaus maistas

“Lager” alaus skiriasi nuo alaus daryklos iki alaus daryklos, tačiau terminas “lager” paprastai reiškia alų, kuris yra fermentuotas mielėmis daug žemesnėje temperatūroje nei kitų rūšių. Lager alaus darymo procesas pirmą kartą buvo sukurtas Vokietijoje ir tapo vienu populiariausių alaus stilių Jungtinėse Amerikos Valstijose. Lakai gali būti šviesūs arba tamsūs, o šviesi įvairovė yra viena populiariausių pasaulyje parduodamų alų.

Lager Ingredients

Nors apskritai nėra laikoma sveikata, alaus siūlo keletą naudos, kurios padeda žmonėms patenkinti kasdienius mitybos poreikius. Alus dažniausiai gamina grūdai, tokie kaip apyniai, miežiai, ryžiai ir kviečiai. Alus suteikia tiek kalorijas, tiek angliavandenius, tiekiant kūną naudingą energiją. Alus taip pat gali būti kalio ir baltymų šaltinis. Manoma, kad vidutinio alkoholio vartojimas gali turėti tam tikrų naudos sveikatai, pavyzdžiui, antioksidacinių savybių.

Kalorijos

Lager prasideda nuo įvairių apynių, kurie fermentuojami mielėmis nuo dviejų savaičių iki kelių mėnesių. Apyniai yra natūralus augalinis maistas ir stebėtinai didelė maistinė vertė. Apyniuose yra vitamino B6, vitamino E, vitamino C ir keleto eterinių aliejų. Riešutas yra grybas ir yra geras maistinių skaidulų ir kalio šaltinis, taip pat daugybė kitų mineralų.

Kalis

Kalorijos – šilumos matas, reikalingas vandens temperatūrai pakilti vienam laipsniui. Kalorijų kiekis maisto produkte yra geras rodiklis, rodantis, kiek energijos ji pateiks kūnui. “Lager” alui yra panašus kalorijų kiekis kaip tipiškas alus. Pavyzdžiui, “Samuel Adams Boston Lager” butelyje yra 170 kalorijų. Dienos kalorijų rekomendacijos priklauso nuo daugelio veiksnių, tačiau tipiškam suaugusiam žmogui paprastai reikia nuo 1800 iki 2200 kalorijų per dieną.

Angliavandeniai

Kalis yra mineralas, kuris yra atsakingas už įvairių medžiagų apykaitos funkcijų žmogaus organizme reguliavimą. Kalis yra svarbus optimaliam širdies, virškinimo sistemos, inkstų ir kepenų funkcionavimui. Buteliuke Samuelio Adamso “Boston Lager” yra 270 mg kalio, kuris sudaro apie 8 procentus kūno kasdieninio mitybos poreikio.

Angliavandeniai yra labai lengvai virškinami junginiai, kurie suteikia organizmui energiją, reikalingą kasdieninei veiklai atlikti. Angliavandeniai dažnai būna krakmolo arba cukraus pavidalo. “Samuel Adams Boston Lager” butelyje yra 18 g angliavandenių, tai sudaro apie šešis procentus kūno kasdienių mitybos poreikių. Maždaug 60 procentų bendrojo kalorijų kiekio turėtų būti gaunama iš angliavandenių.

Baltymas

Baltymai yra maistingosios medžiagos, reikalingos audinių atstatymui ir augimui. Baltymai yra sudarytos iš aminorūgščių ir paprastai yra gyvūninės kilmės produktuose. “Samuel Adams Boston Lager” butelyje yra 2 g baltymų, kurie sudaro apie keturis procentus kūno kasdienių mitybos poreikių. Suaugusiesiems reikėtų stengtis vartoti apie 0,8 g už kilogramą kūno svorio kiekvieną dieną, kad būtų užtikrinta tinkama mityba. Gyvūniniai produktai paprastai yra geresni už augalų šaltinius, kaip antai alui, nes jie suteikia daugiau biologiškai išsamios baltymų.