Kokie yra susižalojusi tušti akys?

Pirmoji pagalba: šaltas suspaudimas

Susilpnėjęs akies patinimas gali įvykti dėl nelaimingo atsitikimo, sporto sužeidimų ar, deja, kova. “Juodoji akis” iš tikrųjų yra sunkus mėlynumas po odos, kuri atrodo juoda. Tai gali pasireikšti kartu su patinimu. Kaukolės lūžio rodiklis gali būti susižavėjusi ir patinėta akis. Paprastai juodos akys gydomos pirmosios pagalbos priemonėmis, siekiant išvengti rimtų akių pažeidimų.

Pirmoji pagalba: šiltas suspausti

Šaltojo kompreso taikymas susilpnėjusioms apaugusioms akims gali padėti sušvelninti uždegimą ir sumažinti patinimą. Lengvas šaltas suspaudimas gali būti atliekamas paliekant ledą švariu sausu rankšluosčiu arba naudojant sušaldytų daržovių krepšį. Šaltasis kompresas turėtų būti uždėtas ant akies labai mažu slėgiu maždaug per 20 minučių. Pacientas turi pasirūpinti, kad nebūtų paspaudžiamas akis, kad nebūtų daroma žala. Šaltasis kompresas turėtų būti praėjus 24-48 valandoms po traumos.

Neatidėliotinos pagalbos

Be šaltų kompresų, šilti kompresai yra veiksmingi, kad sugadintą odą grąžintų natūrali spalva. Merilando medicinos centro universitetas rekomenduoja, kad pacientai pradinį 24- 48 valandų laikotarpį naudotų šaltą kompresą, po to pereidami prie šilto suspaudimo. Šiltas kompresas gali būti sukurtas, užpilant švarų rankšluostį šiltu vandeniu ir išskleidžiant papildomą vandenį. Pacientai turi 20 minučių arba iki rankšluostį atvėsti. Iš pradžių mėlynė pasirodys raudonai, tada pasidaro juoda. Pritaikius šiltus kompresus, mėlynė violetinė, geltona ir ruda, kol galiausiai išnyks. Tai gali užtrukti kelias savaites, kol mėlynė visiškai išnyks.

Paprastai rekomenduojama kreiptis į gydytoją po susikaupusio tuščios akies atsiradimo, kad galėtumėte atlikti išsamų tyrimą ir gauti reikiamą gydymą dėl papildomų akių sužalojimų. Jei pacientas pradeda kraujavimą akyje arba kraujo kaupimąsi, Nacionaliniai sveikatos institutai rekomenduoja uždengti akis švariu rankšluosčiu ar marlia ir nedelsdami kreiptis į gydymą. Pacientai turėtų apsilankyti greta esančioje greitosios pagalbos tarnyboje ir prireikus imtis tolesnių veiksmų su savo gydytoju arba oftalmologu.