Kokius vaisius išvengti cukriniu diabetu ir šlapimo rūgšties pacientams

Apžvalga

Dieta yra svarbi ir diabetui, ir podagrai, dviems chroniškoms medžiagų apykaitos ligoms. Kepenų diabetu organizme yra gliukozės kiekio kraujyje mažinimo problema, nes insulinas yra per mažas arba ląstelės reaguoja į insuliną. Dėl to cukraus kiekis kraujyje gali tapti pernelyg didelis, o tai kenkia kūno energijos tiekimui. Padažnėjęs organizmas turi problemą, metabolizuojančią purines, natūralius junginius, esančius daugelyje maisto produktų. Purinų suskirstymas gamina šlapimo rūgštį, kuri gali kristalizuotis podagraus pacientų sąnariuose ir sukelti stiprų skausmą. Tiek podagra, tiek diabetu sergantiems pacientams turėtų būti išvengta tam tikrų maisto produktų, įskaitant kai kuriuos vaisius, kurie yra turtingi purinu arba turinčiais daug paprasto cukraus. Pasitarkite su gydytoju, kad nustatytumėte tinkamą dietos režimą.

Bananai

Nors bananai yra sveiki maisto produktai apskritai, jie nėra geras pasirinkimas pacientams, kuriems yra podagra ar diabetas. Bananai yra turtingi purine, maždaug 60 mg purino 100 g patiekaluose. Diabetuotojai taip pat turėtų vengti reguliariai valgyti bananus, nes jie yra labai paprastos cukraus fruktozės, su maždaug 20 g 100 g bananų. Didelio cukraus maisto produktai sukelia greitą cukraus kiekio kraujyje padidėjimą, nes diabetu sergantiems pacientams tai yra nesveika.

Vynuogės

Vynuogėse yra daug purinų ir paprasto cukraus kiekio, dėl to vaistai sergantiems cukriniu diabetu ir pacientams, sergantiems podagra, yra blogi. Žaliuogių vynuogių patiekaluose (100 g) yra beveik 30 mg purinų; šiam vaisių kiekiui taip pat yra 15 g paprasto cukraus. Pacientai turi pasirinkti kitus vaisius, tokius kaip kantalupa ar greipfrutas, kurių maistas yra mažas tiek cukraus, tiek purino.

Razinos ir kiti džiovinti vaisiai

Pacientams, sergantiems podagra, reikėtų vengti razinų, nes šie vaisiai yra pagaminti iš vynuogių, kurių sudėtyje yra purine turtingų vaisių. Diabetams taip pat reikėtų vengti razinų ir kitų džiovintų vaisių, tokių kaip džiovinti abrikosai ir figos. Šių vaisių džiovinimas sutelkia jų cukrų, todėl jie yra labai turtingi paprastu cukrumi. Dėl to, vartojantys džiovinti vaisiai gali sukelti greitą ir nesveikų cukraus kiekio kraujyje padidėjimą diabetu sergantiems pacientams.