Kas atsitiks, jei valgysite per daug riebių maisto produktų?

Amerikos širdies asociacija teigia, kad vidutinė amerikietiška dieta, kurios sudėtyje yra sunkių riebalinių maisto produktų, yra pagrindinė lėtinės arba gyvybei pavojinga liga, įskaitant diabetą ir koronarines širdies ligas. Suvalgius per daug maisto, kuriame yra sočiųjų riebalų ir aukšto cholesterolio kiekio, obstrukcijos jūsų arterijoms, kenkia jūsų sveikatai ir saugumui. Augantys, aktyvūs vaikai gali sunaudoti tiek daug riebalų kalorijų, kai jie degina, ir jie prasideda nuo aiškių arterijų. Jie gali valgyti riebius maisto produktus be neigiamų padarinių. Tas pats pasakytina ir apie silpnus vaikus ir vyresnio amžiaus žmones. Neskaitant arterijos žalos, nesveikos dietos padės šioms grupėms įgyti svorio. Jei esate tarp jų, padidinsite riziką susirgti liga, susilpninti ir anksti sunaikinti.

Asmenys su nesveika mityba ir aukštu cholesterolio kiekiu palaipsniui suserga aterosklerozę arba blokuoja arterijas. Sotūs ir trans-riebalai iš maisto produktų kaupiasi kaip kietos plokštelės viduje arterijose, siaurinant erdvę, per kurią kraujas gali tekėti. Tai daro kraujagysles tvirtesnes, o plokštelės gali paslysti; kraujospūdžio plyšimas gali suardyti, toliau užblokuoti kraujo tekėjimą ar ištrūkti ir grasinti kitoms kūno vietoms. Kad išvengtumėte šios būklės, galite valgyti mitybinę ląstelę ir sumažinti riebius maisto produktus valgio metu arba net neįtraukti įpročio valgyti per daug iš jų.

Didelio cholesterolio kiekio nesveikoje dietoje taip pat padidėja hipertenzija ar padidėjęs kraujospūdis. Jei kraujagyslėse arterijose yra mažiau vietos, kraujo spaudimas bus didesnis. Hipertenzija yra pavojinga liga, nes organizmo kraujospūdis veikia daugelį gyvybei svarbių mechanizmų, įskaitant sveiką inkstų funkciją. Kadangi inkstai reguliuoja atliekų šalinimą, toksinis šokas ir organų nepakankamumas yra galimybės. Vien tik hipertenzijos požymiai gali būti nemalonūs, pavyzdžiui, krūtinės angina, skausminga būklė, kuri imituoja širdies priepuolį. Priklausomybė nuo riebių maisto produktų jūsų maiste bent jau gali pakenkti kraujospūdžio vaistams likusiam jūsų gyvenimui.

Aterosklerozė ir hipertenzija, aukšto cholesterolio pasekmės kelia papildomų pavojų sveikatai. Pavyzdžiui, hipertenzija padidina širdies priepuolio, insulto ir inkstų funkcijos nepakankamumo tikimybę, todėl gali kilti pavojus gyvybei. Jei svorio padidėjimas dėl nesveikos dietos lėmė 2 tipo cukrinį diabetą, jūsų rizika yra dar didesnė. Kraujo krešuliai dėl aterosklerozės, kurie migruoja ir blokuoja arterijas į smegenis, sukelia insultus, kurie gali pažeisti nervus ir sukelti paralyžių. Kraujo krešuliai, užkimšti kraujagysles širdies srityje, sukelia širdies priepuolius, kurie gali sukelti širdies ir kraujagyslių sistemos sutrikimus, kuriems reikia operacijos. Širdies priepuoliai ir insultas gali būti mirtini.

Apžvalga

Aterosklerozė

Hipertenzija

Širdies priepuolis ir insultas