Kas sukelia blakstienos iškritimus?

Apžvalga

Blakstienos, pvz., Plaukai, nuleidžiami, nes atsiranda naujų blakstienos, todėl nerekomenduojama, kad kartais bėgančios blakstienos ant jūsų vonios rankšluosčių ar pagalvių dėklo. Bet jei senos blakstienos iškrenta greičiau nei auga nauji, turite problemų. Nustatyti blakstienų praradimo priežastis gali padėti rasti sprendimą.

Tušo naudojimas

Kai Silonie Sachdeva ir Pawanas Prasheris iš Dianando medicinos koledžo ir Indijos universiteto dermatologijos departamento studijavo madarozės pacientus, jie nustatė, kad kai kurie prarado blakstienas dėl blakstienų, ypač nuo vandeniui atsparių tušas. Kai kuriais atvejais žmonės turėjo alerginę reakciją į tušas, dėl kurios jie prarado blakstienas. Kitais atvejais, bandant pašalinti vandeniui atsparią blakstieną, blakstienai buvo pašalinti kartu su tušas.

Trauma

Dėl pernelyg sunkiai sudrėkinusių blakstienų ir jų išsitraukimo. Blakstienų traukimas su blakstienų garbanais taip pat gali sukelti traumą, dėl kurios galite prarasti blakstienas.

Blefaritas

Blefaritas reiškia akies vokų uždegimą. Jūsų akies vokas gali būti uždegimas dėl infekcijos, traumos ar alerginės reakcijos. Kai kurie žmonės praranda blakstienas blefarito metu. Blefarito gydymas sumažina simptomus ir leidžia blakstienas atsigauti.

Liga

Alopecija areata yra autoimuninis sutrikimas, sukeliantis plaukų slinkimą, įskaitant kai kurių žmonių blakstienų praradimą. Jei kenčiate nuo kitų autoimuninių ligų, tokių kaip sklerodermija ar vilkligė, dėl savo ligos taip pat galite prarasti blakstienas. Endokrininiai sutrikimai, tokie kaip hipotirozė, taip pat gali sukelti plaukų slinkimą, įskaitant blakstienų praradimą.

Jei chemoterapiniu būdu gydote vėžį, galite prarasti plaukus, įskaitant blakstienas. Chemoterapijos vaistai siekia sparčiai augančių kūno ląstelių, įskaitant plaukų folikulus. Kai chemoterapija nutraukiama, blakstienos turėtų atsigauti.

Pasak “Casey Eye” instituto Oregono sveikatos ir mokslo universiteto chirurgų, odos vėžys, susidarantis akies vokų krašte, gali paskatinti blakstienas.

Chemoterapija

Odos vėžys