Kas sukelia grybelį kraujyje?

Sinusinės infekcijos

Grybai yra gyvi organizmai, kurie maitina organines medžiagas. Jiems trūksta chlorofilo, kuris yra augalų gyvenime, ir jie dauginasi sporų gamyboje. Grybai randami pelėsių, pelėsių, grybų, rūdžių ir mielių. Kadangi jie klestės šiltose, drėgnose, tamsiose vietose, jie taip pat aptinkami kramtytoje niežoje, sportininko kojoje ir makšties mielių infekcijose. Jūs kovojate su jais kiekvieną dieną savo kūno “gerų bakterijų” pusiausvyroje, tačiau, jei jūsų sveikata yra pažeista, grybai gali vaikščioti visoje jūsų sistemoje, pritraukdami važiavimą į savo kraują. Sisteminės ar sepsinės grybelinės infekcijos yra rimtos nepaprastosios medicinos pagalbos, kartais mirtinos.

Antibiotikai

Lėtinė sinusų infekcija yra dažniausia grybelių priežastis kraujyje. Paprastai tai sukelia bakterijų šaltinis, tačiau, jei antibiotikai imami bakterijoms nužudyti, grybai gali perimti labai greitai. Gleivinės yra šiltos, drėgnos ir tikėtina grybelių aplinka. “Mayo Clinic” tyrėjai nustatė, kad grybeliai yra 96 ​​proc. Lėtiniu sinusitu sergančių žmonių. Tai gali būti gydomi priešgrybeliniais vaistiniais preparatais ir dažnai chirurgine procedūra, kai grybelis turi būti pašalinamas iš sinusų. Jei sinusų grybelinės infekcijos išsiskiria į kraują, tai simptomai yra karščiavimas, šaltkrėtis, šokas, deliriumas, kraujo krešuliai, gelta ir sunku kvėpuoti. Grybai Aspergilli gali keliauti iš sinusų į smegenis, kepenis ir inkstus. Greitas paplitimas paprastai yra susijęs su žmonėmis, kurių silpnoji imuninė sistema.

Diabetas

Grybelis dažnai paveikia asmenį, kuris bet kuriuo metu yra antibiotikų. Antibiotikai skirti gydyti bakterinę infekciją ir dirbti gana gerai. Deja, šie vaistai žudo gerą bakteriją kartu su bloga, kviečia grybą užaugti, dažnai burnoje kaip pienelis. Paplakimas paprastai yra sukeltas grybelio, vadinamo Candida, ir šie agresyvūs grybai konkuruoja su geromis bakterijomis, kad jūsų burnoje nebūtų. Jei atsiranda sisteminė kandidozė, simptomai yra karščiavimas, šokas, kurį sukelia sumažėjęs kraujospūdis ir padidėjęs širdies susitraukimų dažnis, kvėpavimo takų ir daugelio organų kančios, sisteminis bėrimas ir odos šveitimas.

Vėžys

Diabetikai, ypač turintys neribotą mitybą, yra labiau linkę į grybelius, kurie gali būti perkelti į kraują dėl cukraus pertekliaus, kuris yra jų kraujyje. “Quest Diagnostics” teigia, kad tam tikros grybelės klestėja gliukozės aplinkoje ir mažėja imuninės sistemos funkcionavimas, dažnai lydi diabetu.

AIDS

Asmenims, sergantiems vėžiu ir gydomiems chemoterapija, padidėja rizika susirgti sisteminiais grybų įsibrovėliais. Chemoterapija pagrįsta vaistiniais preparatais, kurie žudo sveikas ląsteles kartu su destruktyviomis vėžinėmis ląstelėmis. Kai sveikos ląstelės yra nužudytos, imuninei sistemai kyla pavojus dėl baltųjų ląstelių, kurios yra jūsų kūno infekcijos kovotojai, žudymas. Kadangi šios ląstelės greitai susilpnėja chemoterapija, virulentiškos grybelinės gali greitai judėti ir augti. Dažniausi grybai yra Alternaria, Penicillium, Cladosporium, Aspergillus, Candida ir Fusarium.

AIDS sukelia sutrikusios imuninės sistemos, kuri tampa vis blogesnė. Žmonės, kurie gyvena su šia liga, dažnai turi daug sričių, kuriose yra grybelių audinyje ir kraujyje. Pasak MIT, grybelis jų kraujuose dažniausiai kelia pavojų gyvybei. Dažnai priešgrybeliniai vaistai skiriami į veną greitai absorbuojant.