Kokie eteriniai aliejai yra geri sinusų ir ausų skausmai?

Ramunėlių ir levandų

Akivaizdu, kad turite tam tikrą infekcijos tipą, sloga, nosies slėgis, galvos skausmas arba skausmas. Esant natūraliems antiseptikams, antibakterinėms ir skausmą malšinančioms savybėms, eteriniai aliejai gali padėti gydyti sinusines sąlygas ir ausų skausmus. Kiekviena sąlyga geriausiai tinka skirtingoms alyvoms ir naudojimo būdams. Patricia Davis, aromaterapistė ir “Aromaterapijos: A-Z” autorė, įspėja, kad ausų infekcijos gali labai greitai plisti. Po pirmųjų skausmo požymių gydykite raumenų skausmus, o jeigu 24 valandas nepagerėja, skausmas pablogėja arba atsiranda karščiavimas, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Arbatmedžio aliejus

Atskirai naudojami ramunėliai ir levandos padeda gydyti infekciją, sukeliančią ausies skausmą, ir sumažinti skausmą, kurį sukelia infekcija. Naudojami kartu jie abu dar efektyviau. Vienas iš būdų, kaip gydyti ausies skausmą, yra su šiltu kompresu, taikomu prie ausies ir skruosto. Davisas tvirtina, kad šis gydymas palengvina skausmą ir padeda sustabdyti infekcijos plitimą toliau į ausį; “The Complete Guide to Essential Oils & Aromatherapy” Valerija Worwood rekomenduoja kitą metodą – pridėkite levandos lašą ir ramunėlių lašą Eterinis aliejus 1 šaukštelis. Šiltas alyvuogių aliejus ir gerai sumaišykite. Įmirkykite medvilnės kamuoliuką su šio alyvos mišiniu ir padėkite jį prie ausies.

Pušies, eukalipto ir pipirmėtės

Dauguma eterinių aliejų turi tam tikrų antiseptinių savybių, bet arbatmedžių aliejus yra ypač galingas. Arbatos medžio aliejaus infekcija žudo, todėl tai geriausias pasirinkimas atakuoti infekcijos šaltinį. Norėdami maksimaliai padidinti tešmens medienos aliejaus antiseptinį poveikį, naudokite jį garais įkvėpus. Pagal inhaliatoriaus įkvėpimą alyvos garai išsiskleidžia visoje sinusų ir kvėpavimo sistemoje, užtikrinant, kad eterinis aliejus pasiekia infekcijos vietą, knygoje “Iliustruotoji eterinių aliejų enciklopedija”, kurioje rašoma Julie Lawless.

Nors arbatos tee suteikia didžiausią infekcijos kenksmingą naudą, tai netrukdo sinusų užgulavimui taip pat veiksmingai, kaip pušies, eukalipto ar pipirmėčių eterinių aliejų. Patricia Davis siūlo naudoti bet kurį iš trijų, kad būtų lengviau gauti sinusą ir lengviau kvėpuoti. Kaip ir gydant infekciją, garais įkvėpus geriausiai pašalinami sinusai.